PERYFERIA

  • 10.10.2018, 10:27 (aktualizacja 10.10.2018 10:36)
  • (katia)
PERYFERIA
Scena teatralna sierpeckiego Centrum Kultury i Sztuki po raz kolejny zabrzmiała mocnymi rytmami koncertowych Peryferii, a to za sprawą dwóch zespołów - Ignu oraz The Old Crone. To już kolejny koncert muzyki alternatywnej, który oferuje Centrum, i jak widać, wśród odbiorców tego rodzaju gatunków ma liczne rzesze fanów. Sobotnie formacje są dość młodymi, jednak wiek nie ujmuje im ciekawego brzmienia i dobrych tekstów.

Zespół Ignu gra od 2015 roku. Inspiracją dla nazwy zespołu była twórczość amerykańskich pisarzy lat 50. z nurtu Beat Generation, w szczególności Allena Ginsberga. Podzielają jego zamiłowanie do mistycyzmu, orientu, buddyzmu i artystycznej niezależności. Zespół stanowi czterech przyjaciół. Na perkusji gra Cyryl Skiba, na gitarze basowej David Condis Y Troyano, na gitarze elektrycznej Jan Szege, śpiewa Lubosz Majewski. Nie unikając najcięższych dźwięków, grają alternatywnego rocka.
The Old Crone, które istnieje od 2013 roku, uraczyło słuchaczy utworami inspirowanymi muzyką stoner rockową. To młodzi wykonawcy pochodzący z Płocka. Grupę tworzą: wokal Anna "Kruszi" Kruszyńska – Strzemieczna,  Krzysztof "Bedi" Bednarski –gitara basowa, Łukasz "Grocki" Grocki – gitara elektryczna oraz Rafał "Szkielo" Strzemieczny – perkusja.

(katia)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe