„Chwile…” w foyer

  • 10.10.2018, 10:44 (aktualizacja 10.10.2018 11:07)
  • (katia)
„Chwile…” w foyer
W foyer Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu od minionego piątku, kiedy odbył się wernisaż, można oglądać wystawę prac Marleny Lewandowskiej zatytułowaną „Chwile…”. Z wykształcenia artystka-plastyk należy do Grupy Plastycznej Dorosłych „Impresja” działającej w CKiSz-u w Sierpcu.

Swoje prace autorka prezentuje na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, a także bierze udział w plenerach artystycznych. Jak sama podkreśla, lubi eksperymentować z różnymi technikami malarskimi, jednak przede wszystkim pokochała malarstwo olejne. Za pomocą tej techniki stara się uchwycić piękno przyrody, jej barwy, grę światła i cienia. Podczas wernisażu artystka opowiedziała o swoich pracach. „Tytuł wystawy nawiązuje do barwnych pamiętników - podkreślała Marlena Lewandowska- zatrzymują one chwile, urokliwe miejsca z wakacji czy podróży. Zamiast zdjęć są obrazy - to mój wyjątkowy pamiętnik”. Motywy podejmowane przez autorkę, często kwiaty i owoce, to co ulotne i nietrwałe, zatrzymane jest właśnie w obrazach. „Malowanie jest dla mnie magią, dlatego że kiedy zaczynam malować, jestem tylko ja i czyste płótno. A już za chwilę jest wielka ekspresja kolorów i jest to wielka, niekończąca się przygoda”.

(katia)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe