„Czuj, czuj, czuwaj!”

  • 10.10.2018, 11:10 (aktualizacja 10.10.2018 11:12)
  • (katia)
„Czuj, czuj, czuwaj!”
5 października odbyła się promocja książki ,,Obozowe wspominki 1983-2018'', praca zbiorowa pod redakcją hm. Hanny Kowalskiej. To już dziewiąta pozycja lokalnej autorki, od lat piszącej właśnie o sierpeckim harcerstwie.

Wśród współautorów, którzy zamieścili swoje wspomnienia w tejże pozycji, byli także: Jakub Smulczyński, Henryka Piekarska, Marek Iwiński, Jadwiga Lisicka, Iwona Bogdańska, Dorota Cendrowska, Grażyna Krawczyńska, Zbigniew Maciejewski, Dariusz Rybacki, Lidia Malinowska, Małgorzata Sajewska, Zuzanna Bońkowska, Anna Bednarska oraz 16 drużyna harcerska „Przyjaciele z Lelic”. Jak podkreślała autorka, a także współautorzy, obozowe życie harcerskie, które toczyło się w stanicy w Szczutowie, gdzie od lat spotykają się harcerze z całej Polski, to przede wszystkim ogromna liczba dzieci, bo aż 16 tysięcy z całej Polski, które uczestniczyły w wakacyjnych spotkaniach i wypoczywały nad szczutowskim jeziorem. Nieraz oczywiście bywało ciężko, szczególnie gdy brakowało w sklepach żywności, gdy ustrój polityczny nieprzychylnie odnosił się do harcerskich organizacji, ale jednak zawsze, dzięki przyjaciołom i ludziom, dla których harcerstwo było ważne, udawało się zorganizować kolejne turnusy i kolejne młode pokolenia zarazić pasją, jaką jest harcerstwo. Spotkanie nie obyło się bez wręczania książek z dedykacją autorki, podziękowań i kwiatów. Na zakończenie spotkania wystąpił chór „Canto” z Rościszewa.

(katia)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe