Kolejne zatrzymanie

  • 17.10.2018, 08:09
  • IP. KPP Sierpc
Kolejne zatrzymanie
Sierpeccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 22 do 27 lat podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie narkotyków. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu regularnie prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. 10 października podczas kontroli drogowej samochodów osobowych ujawnili i zabezpieczyli ponad 120 gramów marihuany, młynek do rozdrabniania suszu roślinnego oraz szklaną „lufkę”. Zabezpieczone substancje oraz przedmioty przekazano do dalszych badań. Ponadto na terenie posesji jednego z zatrzymanych mężczyzn ujawnili pieniądze w kwotach ponad 11 000 złotych oraz 370 euro w gotówce. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu.
Policjanci zapowiadają, iż takie działania będą kontynuowane. Ich podstawowym celem jest przede wszystkim ochrona dzieci i młodzieży przed zagrożeniami, niedopuszczenie do wprowadzenia na rynek narkotyków oraz doprowadzanie przed wymiar sprawiedliwości sprawców takich przestępstw. Przypominamy, że posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyków jest w Polsce zabronione i zagrożone karą do roku pozbawienia wolności. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia, a za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości narkotyków kodeks karny przewiduje do 12 lat więzienia.

 

IP. KPP Sierpc
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe