Dwójka na podium w lidze Orlenu

  • 17.10.2018, 08:27 (aktualizacja 17.10.2018 08:32)
  • BAZYL
Dwójka na podium w lidze Orlenu
Za nami finałowy turniej XI Edycji Orlen Handball Mini Ligi dla klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Znakomicie zaprezentowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr2 w Sierpcu, która w stawce 16 drużyn zajęła rewelacyjne trzecie miejsce.

W imprezie wzięło udział 16 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z terenu Mazowsza. Kapitalnie zaprezentowała się drużyna ze SP nr2 w Sierpcu. „Dwójka” po pasjonujących bojach w „FINAL FOUR” z faworyzowanymi SP 23 Płock, SP 21 Płock i SP 16 Płock zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Dwójka przeszła do historii OHML 
To największy sukces w 11-letniej historii OHML dla drużyny z powiatu sierpeckiego. Szkoła z Sierpca jest dopiero drugą w dziejach (po SP Węgrów) Ligi Orlenu placówką  spoza Płocka, która stanęła na podium tych najbardziej prestiżowych rozgrywek na Mazowszu w kategorii 10 i 11- latków. Młodzi szczypiorniści oprócz dekoracji w Płocku zostali także uhonorowani w Sierpcu przez dyrektor SP nr2 panią Hannę Kurtę oraz nauczyciela wuefu i trenera tej drużyny Dariusza Malanowskiego. – Chciałem bardzo podziękować naszych uczniom za ich zaangażowanie w treningi i znakomitą odporność psychiczną podczas finałowego turnieju w Płocku. Dziękuję pani dyrektor Hannie Kurcie za wsparcie, jakie czuliśmy z jej strony oraz mojemu koledze Marcinowi Nowakowskimu, który razem ze mną prowadził ten wspaniały zespół. Bardzo dziękuje również panu Mariuszowi Turalskiemu z Rady Rodziców za pomoc organizacyjną i nagrody, jakie ufundował dla naszej drużyny.   

Kariera przed nimi
Warto dodać, że sponsorem generalnym tegorocznej edycji OHML były PKN Orlen oraz sponsorzy wspomagający (Urząd Miasta Płocka, Izo-Technik, SPR Wisła Płock, SITA, Starostwo Powiatowe Płock, Petrotel, który przeprowadza bezpośrednie internetowe transmisje z gier każdej edycji). Poziom sportowy rozgrywek jest wyższy z roku na rok. 
Finałowy mecz przy pełnych trybunach rozbudził maksimum emocji sportowej wśród zawodników i kibiców. Zwycięstwo odniósł zespół ze Szkoły Podstawowej nr 23 z Płocka, wygrywając 16:8 z zespołem Szkoły Podstawowej nr 21 z Płocka. Po finałowym meczu nastąpiło uroczyste zakończenie, które uświetnił zespól tancerek Impresja oraz maskotki Miśka SPR Wisła Płock. 
Podsumowując tegoroczną XI już edycję OHML, trzeba podziękować opiekunom naszych drużyn, czyli panom Dariuszowi Malanowskiemu i Marcinowi Nowakowskiemu za ich czas, serce i pracę włożoną w przygotowanie tej grupy młodzieży. Z tej pracy pociechę będzie miał już niebawem także MKS Mazur, a może MKS Jutrzenka Płock, bo większość z tych uzdolnionych dzieci szybko trafi pod klubowe skrzydła, aby dalej się móc rozwijać. 

BAZYL

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe