Rewolucyjne zmiany dla kierowców

  • 24.10.2018, 08:05 (aktualizacja 24.10.2018, 08:09)
  • opr. S.K.
Rewolucyjne zmiany dla kierowców
Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Infrastruktury wspólnie przygotowały następne ułatwienia dla kierowców i właścicieli pojazdów - m.in. likwidację karty pojazdów. Jak już wiadomo, od 1 października kierowcy nie muszą posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz polisy oc.

Kolejną rewolucyjną zmianą jest przygotowany przez ministrów cyfryzacji i infrastruktury tzw. „Pakiet deregulacyjny”. Przewiduje on m.in. likwidację karty pojazdu, likwidację nalepki kontrolnej, możliwość zachowania przez nowego właściciela pojazdu dotychczasowych tablic rejestracyjnych oraz brak mandatu za nieposiadanie przy sobie prawa jazdy. Zmiany będą następować stopniowo, począwszy od 2019 roku. Wprowadzenie zmian nie tylko niesie za sobą udogodnienia, ale także realne oszczędności dla właścicieli aut. Dzięki zniesieniu obowiązku posiadania karty pojazdu zaoszczędzą 75,50 zł (tyle kosztowało wydanie karty pojazdu). A zachowując tablice rejestracyjne i rezygnując z nalepki kontrolnej - 99,50 zł. W sumie – 175 zł w kieszeni. „Pakiet deregulacyjny” to również nowe e-usługi, a wśród nich możliwość rejestracji pojazdu online. Raport wygenerowany w usłudze „Mój pojazd” (dostępnej na obywatel.gov.pl) stanie się dokumentem urzędowym. Zniesiony zostanie także obowiązek wydawania tymczasowego dowodu rejestracyjnego. „Pakiet deregulacyjny” przewiduje również odstąpienie od obowiązkowych kursów/szkoleń dla wszystkich kierowców w okresie próbnym na rzecz kursów w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy tylko dla tych kierowców, którzy w okresie próbnym popełnią dwa wykroczenia.

opr. S.K.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe