Skaldowie o sobie w Sierpcu

  • 24.10.2018, 08:25 (aktualizacja 24.10.2018 08:27)
  • (katia)
Skaldowie o sobie w Sierpcu
O tym, jak zaczęła się muzyczna przygoda, o lekcjach gry na fortepianie i skrzypcach, a także o rozwoju swojej kariery muzycznej i podróżach po świecie opowiadali bracia Andrzej i Jacek Zielińscy, założyciele zespołu Skaldowie, który od przeszło pół wieku gra na scenach Polski i świata, wykonując swe największe przeboje. Opowieści tych można było wysłuchać 15 października w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, które to jest organizatorem bardzo popularnych cyklicznych spotkań „Podwieczorek z gwiazdą”.

Zespół powstał w Krakowie w 1965 roku i, co podkreślali rozmówcy, szumnie wkroczył do świata muzycznego z takimi utworami jak „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał” czy „Cała jesteś w skowronkach”. Większość piosenek skomponował starszy z braci – Andrzej - do słów największych polskich twórców, między innymi Agnieszki Osieckiej czy Wojciecha Młynarskiego.
W czasie półtoragodzinnego spotkania bracia Zielińscy opowiadali o swoich korzeniach muzycznych, o wspólnym muzykowaniu przy rodzinnym stole, ale przede wszystkim o „Skaldach” i całej muzycznej podróży, która tak świetnie rozpoczęta, trwa nadal. Nie zabrakło również wspaniałych wykonań ich największych przebojów, np. „Nie całuj mnie pierwsza”, „Prześliczna wiolonczelistka”, a także autografów i zdjęć z publicznością. Spotkanie, jak zawsze, poprowadził dziennikarz Leszek Bonar.

(katia)

Zdjęcia (4)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe