Uniwersytet Trzeciego Wieku

  • 31.10.2018, 10:42 (aktualizacja 31.10.2018 10:47)
  • (katia)
Uniwersytet Trzeciego Wieku
„Będąc członkiem wspólnoty akademickiej słuchaczy  Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uroczyście ślubuję zdobywać wiedzę i umiejętności, rozwijać sprawność fizyczną, pielęgnować przyjaźnie i więzi koleżeńskie, przestrzegać regulaminu i tradycji uniwersyteckich, dzielić się życzliwością”. Słowami ślubowania studentów Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczął się 17 października w Centrum Kultury i Sztuki nowy rok akademicki.

Nowi studenci otrzymali legitymacje studenckie, a stali bywalcy z radością spotkali się po wakacyjnej przerwie, by zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności, a przede wszystkim pielęgnować przyjaźnie i aktywnie spędzać czas.  Kilka osób powróciło także po „urlopie dziekańskim”, a wszystkim dopisywały jak najlepsze humory i zapał do pracy.
Jak co roku bogata oferta SUTW przyciągnęła słuchaczy. CKiSz w Sierpcu oraz Rada Słuchaczy przygotowali dla studentów wykłady z prawa, psychologii, medycyny, zajęcia z języków obcych, plastyczne, wokalne, aerobik, zajęcia informatyczne i wiele innych.
Jak podkreślali zaproszeni goście i organizatorzy, XII rok SUTW i liczba studentów, która przekroczyła już dawno 100 osób, świadczą o zapotrzebowaniu na tego rodzaju inicjatywy, a atrakcyjne zajęcia proponowane słuchaczom z roku na rok zaciekawiają i powodują, że liczba studentów wzrasta.
Spotkanie miało również charakter integracyjny oraz, jak przystało na siedzibę SUTW, związany z kulturą i sztuką. Dlatego w ramach inauguracji pieśni patriotyczne zaśpiewał zespół wokalno-instrumentalny „Dziewczyny Karola” złożony ze słuchaczy SUTW, a wokalistki Kinga Rutkowska i Natalia Zalewska zaprezentowały swój recital.

(katia)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe