Zmiany od nowej kadencji

  • 31.10.2018, 10:47
  • S.K.
Zmiany od nowej kadencji
Liczący około 20 punktów porządek obrad XLIII Sesji Rady Gminy Szczutowo zajął radnym zaledwie godzinę. W tym czasie radni m.in. przyjęli uchwałę zmieniającą uchwałę budżetową na 2018rok, uchwałę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej powiatowi, jak również uchwałę w sprawie zmiany Statutu Gminy Szczutowo.

W obradach 29 października poza piętnastoma radnymi uczestniczyli również sołtysi. Podczas sesji radni podjęli także uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Szczutowo, uchwałę w sprawie uchylenia uchwały dotyczącej zaciągnięcia długoterminowej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na sfinansowanie planowanego deficytu gminy. Podjęta uchwała w sprawie zmiany Statutu Gminy Szczutowo dotyczyła przede wszystkim wydłużenia okresu kadencyjności oraz zgodnie z ustawą powołania w nowej kadencji Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Zmianie ulega także formuła interpelacji, czyli zniknie z porządku obrad punkt ich dotyczący, a interpelacje radnych będą musiały wpływać w formie pisemnej do wójta poprzez złożenie ich w biurze Przewodniczącego Rady Gminy. Dotychczasowy punkt obrad poświęcony interpelacjom zostanie zamieniony na punkt „składanie informacji o złożonych interpelacjach i udzielonych odpowiedziach”. Zmianie ulega także formuła głosowania radnych, nowe przepisy nakazują sporządzanie imiennego wykazu głosowania radnych w głosowaniu jawnym, czyli w protokole z sesji musi być wykazane, który radny z imienia i nazwiska jak głosował. 

Podziękowania
W tegorocznych wyborach zarówno przewodniczący Rady Gminy Dariusz Pilarski jak i wiceprzewodniczący Zbigniew Szlomkowski nie uzyskali wystarczającej liczby głosów, tym samym nie weszli w skład nowej Rady Gminy. Obydwaj radni podziękowali wszystkim za wspólną pracę na rzecz mieszkańców gminy oraz życzyli pomyślności na przyszłość.

S.K.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe