Śmierć 56-latka i potrącenie 27-latki

  • 7.11.2018, 08:25
  • opr. S.K.
Śmierć 56-latka i potrącenie 27-latki
W ostatnich dniach października na terenie powiatu doszło do dwóch wypadków z udziałem pieszych. Niestety, w wyniku jednego z nich śmierć poniósł 56-letni mężczyzna.

Do pierwszego wypadku doszło we wtorek 23 października w Sierpcu na ul. Kilińskiego, gdzie została potrącona 27-letnia kobieta, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Poszkodowana z obrażeniami ciała została przewieziona do płockiego szpitala. Zarówno ona, jak i 48-letni kierujący mazdą byli trzeźwi. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci KPP w Sierpcu.
Do kolejnego wypadku, tym razem bardzo tragicznego w skutkach, doszło w czwartek 25 października . Policjanci, pracując pod nadzorem prokuratora, wstępnie ustalili, że w miejscowości Jaworowo Kolonia gmina Zawidz kierujący volkswagenem 45-letni mieszkaniec powiatu mławskiego poza obszarem zabudowanym potrącił 56-letniego rowerzystę jadącego w tym samym kierunku. Nie miał on żadnych elementów odblaskowych. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Kierujący autem był trzeźwy. Śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Sierpcu prowadzą policjanci PP w Zawidzu.
Policja apeluje, by w ten jesienny okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków jesienią. Jeżeli jest mgła lub mają miejsce intensywne opady deszczu oraz zauważa się duże natężenie ruchu na drodze, to  należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.  Szczególnie zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego w okresie jesienno-zimowym są piesi i kierujący jednośladami. Ciemne ubrania, kaptury i parasole utrudniają oraz ograniczają widoczność. Należy również pamiętać, że piesi, niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

opr. S.K.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe