Ostatni raz w tym składzie

  • 07.11.2018, 08:41 (aktualizacja 07.11.2018, 08:44)
  • S.K.
Ostatni raz w tym składzie
Można rzec, że po raz ostatni radni obecnej kadencji obradowali wspólnie na XXXIV Sesji Rady Gminy Zawidz. Przypominamy, że w skład rady nowej kadencji weszło tylko trzech radnych obecnej kadencji. Dlatego też wtorkowa sesja była okazją do podziękowań za ostatnie cztery lata wspólnej pracy na rzecz mieszkańców gminy.

Po przedstawieniu sprawozdania z realizacji zadań oświatowych za rok 2017/2018 na terenie gminy oraz przedstawieniu przez wójta informacji z działalności między sesjami dziewięciu obecnych radnych przeszło do głosowania nad uchwałami ujętymi w porządku obrad. Jako pierwsze przegłosowano uchwały dotyczące wyrażenia zgody na przystąpienie Szkoły Podstawowej w Zawidzu do projektu Erasmus + w ramach sektora Edukacja Szkolna oraz jego zatwierdzenia. W dalszej części radni podjęli uchwałę w sprawie obniżenia średniej ceny żyta przyjmowanej jako podstawa do obliczenia podatku rolnego na obszarze gminy w 2019 roku. Cena ta została zmniejszona z kwoty ponad 50 złotych na 47 złotych za jedną decytonę. Pozostałe uchwały dotyczyły stawek podatku od nieruchomości, od środków transportu oraz opłaty targowej. W tych trzech przypadkach stawki w roku 2019 nie ulegną zmianie. Radni jednogłośnie uchylili uchwałę w sprawie opłaty od posiadania psów. Zatwierdzono także udzielenie pomocy finansowej w formie dotacji celowej powiatowi sierpeckiemu w kwocie łącznej 422 tys. złotych. Kwota ta zostanie przeznaczona na przebudowę drogi powiatowej Zawidz - Bielsk oraz przebudowę dróg powiatowych na terenie gminy zniszczonych w okresie jesienno-zimowym.

Podziękowania i pożegnanie 
Tylko troje radnych obecnej kadencji zasiadać będzie w Radzie Gminy Zawidz nowej kadencji, dlatego, chcąc wyrazić wdzięczność za wspólne cztery lata pracy, wójt Dariusz Franczak oraz przewodniczący Rady Gminy wręczyli radnym symboliczny upominek pożegnalny. 
-„ (…) Jesteśmy po okresie wyborczym, który jest istotą demokracji. Z tego, co już Państwo wiedzą, Rada naszej gminy jest znacznie odmieniona, ale większość czy znaczna część tych decyzji to odejścia niezwyciężonych (…). Ja dzisiaj chciałem skupić się na podziękowaniu obecnej Radzie za te cztery lata ciężkiej pracy, zrozumienia, bardzo dużego zrozumienia, czego owocem jest rozwój naszej gminy. Wydaje mi się, że był to rozwój bardzo mocno przyspieszony. Nie byłoby tych wszystkich inwestycji, pozyskanych nieruchomości, gdyby nie Państwa wspólne decyzje. Czasami niełatwe. Za to serdecznie dziękuję wszystkim radnym. Wszystkim bez wyjątku, którzy pracowali w tej kadencji: Panu Przewodniczącemu, Pani Wiceprzewodniczącej (…). Bez zgody Rady naprawdę w tej gminie nie działoby się dużo, te wszystkie burzliwe rozmowy, dyskusje, które odbywały się w ramach komisji przy udziale również moim, pani skarbnik i innych pracowników. Liczę na to, że w przyszłej kadencji również taka współpraca będzie, nie gorsza tylko lepsza. Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Dziękuję wszystkim tu obecnym i tym, którzy nie mogli dzisiaj przyjść. Chcę powiedzieć, że ta właśnie demokracja jednym daje, drugim zabiera. Na to jesteśmy narażeni (…)” - powiedział m.in. wzruszony Dariusz Franczak.
Słowa podziękowania padły również od jednej z radnych tej kadencji.
-„Chciałam serdecznie podziękować z całej duszy i z całego serca za współpracę, za miłą atmosferę. (…) Byliśmy jedną rodziną. Dlatego chciałam bardzo serdecznie podziękować Panu Przewodniczącemu i Panu Wójtowi, a także chciałam serdecznie podziękować moim Sołtysom. Dziękuję bardzo za współpracę, wszystkiego dobrego. Uważam, że nie trzeba być radnym, by służyć społeczeństwu, bo tyle jest człowiek wart, ile może zrobić dla drugiego człowieka. Wszystkiego dobrego i dziękuję bardzo” - powiedziała m.in. Maria Organiak, radna z Jeżewa.

S.K.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe