Uczennica „Ekonomika” w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży

  • 7.11.2018, 08:53
  • opr. red. 
Uczennica „Ekonomika” w  finale Ogólnopolskiego Festiwalu  Dzieci i Młodzieży
Już po raz 19 odbędzie się Ogólnopolski Festiwal  Dzieci i Młodzieży „Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka”, którego finał będzie miał miejsce 10 i 11 listopada w Krakowie. W tym roku udział w eliminacjach weźmie Małgorzata Strześniewska, uczennica ZS nr 2 w Sierpcu.

Warunkiem udziału w festiwalu jest przygotowanie dwóch wybranych piosenek z proponowanej przez organizatorów puli oraz wykonanie jednej z nich lub obu (decyzja jury).  Piosenki pochodzą z repertuaru twórcy tegoż festiwalu, czyli Jana Wojdaka – lidera zespołu „Wawele”, dyrektora artystycznego.  Małgorzata Strześniewska  z Zespołu Szkół nr 2  w Sierpcu,  która pod kierunkiem  Anny Stahlke intensywnie przygotowywała  się do startu w eliminacjach, jedzie do Krakowa. Udział w eliminacjach nie byłby możliwy, gdyby nie przychylność Magdaleny Pedy – pani dyrektor ZS nr 2 w Sierpcu. 
 29 października odbyły się przesłuchania eliminacyjne w Soczewce. Solistka z „Ekonomika” znalazła się w gronie tych, którzy zdaniem jurorów zasłużyli na udział w finale. Zadecydowali o tym: Aleksander Pałac – kompozytor, redaktor muzyczny Telewizji Polskiej i Leszek Bonar z TVP 3 Łódź, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, autor licznych recitali gwiazd polskiej estrady. To wielkie wyróżnienie, ponieważ na przesłuchania przyjechało wielu zdolnych wokalistów. Pierwszego dnia Gosia weźmie udział w konkursie, a jego wyniki zostaną przedstawione 11 listopada podczas gali finałowej. 

opr. red. 
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe