Ruszył nabór wniosków

  • 14.11.2018, 08:24
  • opr. S.K.
Ruszył nabór wniosków
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nabór wniosków o pomoc dla producentów rolnych, w których gospodarstwach lub działach specjalnych produkcji rolnej powstały szkody w uprawach spowodowane wystąpieniem w 2017 roku huraganu, deszczu nawalnego lub gradu. Wnioski można składać od 13 listopada do 27 listopada 2018 roku.

O pomoc finansową mogą zabiegać ci, którzy jej jeszcze nie otrzymali. Proponowana stawka pomocy wynosi 1000 zł na 1 ha powierzchni upraw rolnych, na której szkody spowodowane wystąpieniem w 2017 roku huraganu, deszczu nawalnego lub gradu objęły co najmniej 70% danej uprawy lub szkody powstały na powierzchni co najmniej 70% upraw w szklarniach albo tunelach foliowych. 500 złotych na 1 ha otrzymają ci poszkodowani producenci rolni, u których straty objęły mniej niż 70 % upraw. Wnioski należy złożyć do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania. Należy również pamiętać, że kwota pomocy będzie podlegała pomniejszeniu o 50%, jeżeli w dniu wystąpienia szkód w uprawach rolnych co najmniej 50% powierzchni upraw nie było ubezpieczonych przynajmniej od jednego z następujących ryzyk: suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi.

opr. S.K.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe