Uchwały i pożegnanie

  • 14.11.2018, 08:26
  • S.K.
Uchwały i pożegnanie
45. sesja Rady Gminy Rościszewo była ostatnią sesją dobiegającej końca kadencji Rady. Radni w tym samym składzie ostatni raz głosowali nad uchwałami głównie dotyczącymi budżetu gminy.

Obecnych trzynastu radnych podjęło uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Rościszewo na lata 2018-2031 oraz uchwałę zmieniającą uchwałę budżetową na rok 2018. Wójt odniósł się do zmian i dokładnie wyjaśnił radnym, dlaczego zostały zwiększone wydatki w budżecie. Podając przykłady, wymienił remont dachu domu nauczyciela, który nie będzie miał miejsca w tym roku ze względu na brak wykonawcy robót. Dodatkowo wspomniał także o świetlicy w Poliku oraz parkingu przy kościele. Te inwestycje zostały przełożone do realizacji na przyszły rok. 
Zwiększono także środki na remont i budowę dróg. Gmina w bieżącym roku dołożyła 520 tys. złotych do budowy i remontu dróg powiatowych. Jan Sugajski nawiązał także do nakładów inwestycyjnych, na które środki finansowe zostały zapewnione i które wyniosą ponad 6 mln zł. Wójt dodał, że wystąpiły pewne obawy, ponieważ na potwierdzeniach przelewów bankowych gmina otrzymywała pieczątkę banku spółdzielczego z adnotacją, że nie są zagwarantowane fundusze na rachunku bieżącym. Dlatego gmina podjęła działania i założyła konto w innym banku, na które przelała wszystkie środki zdeponowane w banku spółdzielczym na realizację inwestycji. W przyszłym roku zostanie ogłoszony przetarg na usługę dla banków. 
Przyjęto także uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej w formie dotacji celowej powiatowi sierpeckiemu z przeznaczeniem na przebudowę dróg powiatowych na terenie gminy. Pomoc finansowa zostanie przekazana w kwocie 35 tys. złotych (łączna zaś kwota, przyjęta uchwałą na wcześniejszych sesjach wynosi 520 tys. zł).  Podjęto także uchwałę w sprawie ustalenia szczegółowych zasad kierowania i ponoszenia odpłatności za pobyt w schronisku dla osób bezdomnych. Obecnie koszt miesięczny pobytu w takim schronisku to około 4 tys. złotych. Dziś nikt z terenu gminy Rościszewo nie przebywa w takim miejscu. 

Sprawy różne
Gmina złożyła kolejne trzy wnioski o pozyskanie dofinansowania na budowę i remont dróg, tj. w Nowym Rościszewie, Wrześni oraz ul. Piłsudskiego w Rościszewie. Łącznie złożonych zostało pięć wniosków. Dodatkowo rady sołeckie podjęły decyzję o przekazaniu funduszy sołeckich na zlecenie przygotowania projektów. Koszt przygotowania projektu wynosi 5 tys. złotych netto za jeden kilometr drogi. Radni kolejny raz omówili też problem związany ze słabym ciśnieniem wody na terenie gminy. 
Z racji ostatniego posiedzenia Rady tej kadencji wójt serdecznie podziękował wszystkim za zaangażowanie i wspólną pracę. Dodał, że kadencja ta zamyka się wykonaniem inwestycji na kwotę ponad 15 mln złotych. 
Szczególne słowa uznania Jan Sugajski skierował do przewodniczącego Rady Gminy Witolda Dziurlikowskiego, który również podziękował radnym, wójtowi oraz pracownikom gminy nie tylko za ostatnie cztery lata wspólnej pracy na rzecz społeczności lokalnej, ale także za całe 16 lat, w ciągu których pełnił funkcję radnego.

S.K.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zadowolony
Zadowolony 17.11.2018, 06:58
Witam widze ze mieszkancy nareszcie przejzeli na oczy co widac efekt
poza
poza 17.11.2018, 00:38
Czy potrzebujesz osobistego i biznesowego lub finansowania inwestycji, bez stresu i szybkiego zatwierdzenia? Jeśli tak, skontaktuj się z nami już dziś, ponieważ obecnie oferujemy pożyczki po znakomitej stopie procentowej na poziomie 3%. Nasze finanse są bezpieczne i bezpieczne. Szczęście naszych klientów jest naszą siłą. pożyczki o wartości od 5 000 do 1 000 000 EUR za euro i funty, dostępne są teraz: pożyczki biznesowe, osobiste, mieszkaniowe, turystyczne i studenckie itp. Więcej informacji Wyślij szczegółową propozycję pożyczki (kwota pożyczki, kraj i czas trwania pożyczki)

Oficer pożyczkowy.

Z poważaniem

E-mail; [email protected]

Poniedziałek-sobota: 7: 30-6: 30pm {czas przetwarzania}.
Niedziela: 12: 00-18: 30: {czas przetwarzania}
Pozdro600
Pozdro600 15.11.2018, 21:12
Ale z was debile patrzycie na PIS a nie na to co się robi banda matołów i imbecyli jakich tu nie brakuje. Do pana Radny nikt Ci w gary nie zagląda to pilnuj siebie
Pis
Pis 15.11.2018, 20:08
Nareszcie PIS wygral brawo !!!
Radny
Radny 15.11.2018, 19:33
Cale szczescie ze pan Witek zrozumial gdzie jest Jego miejsce u krow
Pozdro600
Pozdro600 15.11.2018, 13:53
Do miwszkańca . Sam jesteś burak i totalne zero dla mnie dno naucz się poprawnej polszczyzny i dopiero się wypowiadaj na publicznych forach . Buractwo jakiego dużo w polsce w raz z tym nowym pseudo radnym . Byś miał odwagę to się przedstaw obrażając innym a jak nie to zamknij mordę bo śmierdzi gównem.
Miwszkaniec
Miwszkaniec 14.11.2018, 20:57
Witam caly czas nurtuje mnie wyksztalcenie Pana Witka malo inteligenty facet a raczej burak jakich malo I Cale szczescie ze objol stanowisko gosc z charakter I wiedza
Zainteresowany.
Zainteresowany. 14.11.2018, 19:52
Życze wszystkim tym , za ktorych przyczyna P. Witold musial sie żegnać pomimo 16 lat owocnej współpracy aby pomoc , ktorej im udzielił przez te wszystkie lata odeszła od nich razem z jego odejsciem z tego stanowiska.

Pozostałe