Muzealna pracownia konserwatorska

  • 14.11.2018, 08:44 (aktualizacja 14.11.2018 08:45)
  • opr. red.
Muzealna pracownia konserwatorska fot. MWM w Sierpcu
Muzeum Wsi Mazowieckiej zrealizowało w tym roku zadanie pn.: „Zakup wyposażenia do pracowni konserwatorskiej w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu” dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Wspieranie działań muzealnych”. Na ten cel otrzymano dofinansowanie przekraczające połowę całkowitych kosztów przedsięwzięcia.

Projekt uzyskał dofinansowanie stanowiące 68,89% całkowitego kosztu zadania. Wkład własny do projektu zabezpieczył Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w wysokości 31,11%. Celem zakupu nowego wyposażenia było doposażenie obecnych pomieszczeń w niezbędne urządzenia do prowadzenia prac w zakresie konserwacji obiektów muzealnych z drewna, metalu, papieru, malarstwa czy tkanin. Dzięki realizacji zadania w Muzeum Wsi Mazowieckiej możliwe jest usprawnienie procesu konserwacji i zapewnienie korzystniejszych efektów w prowadzeniu specyficznych prac i napraw związanych z gromadzonymi zbiorami etnograficznymi. Zakupiony nowoczesny sprzęt ułatwi czynności renowacyjno-impregnacyjne, zapewniając odpowiedni standard przechowywania i zabezpieczenia muzealiów. Zwiększy także bezpieczeństwo i higienę pracy pracowników.

opr. red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe