„Ty to masz szczęście, że w tym momencie żyć Ci przyszło w kraju nad Wisłą…”

  • 14.11.2018, 08:57 (aktualizacja 14.11.2018 09:00)
  • (katia)
„Ty to masz szczęście, że w tym momencie żyć Ci przyszło w kraju nad Wisłą…” fot. PDDMS
Słowa te stały się motywem przewodnim dla uroczystego zakończenia obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, które odbyły się 11 listopada 2018r. Po uroczystej mszy świętej i złożeniu kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego zgromadzeni goście udali się do sali widowiskowej CKiSz-u, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu, członkowie LZA Kasztelanka oraz laureaci Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Historia Pieśnią Malowana” przenieśli zebranych do najpiękniejszych momentów historii Polski.

A wszystko za sprawą wierszy i piosenek upamiętniających i nawiązujących do dat, postaci i wydarzeń z naszej historii. „Kasztelanka” zaprezentowała się w walcu, mazurze oraz polonezie. Wszystkie te tańce wykonane były w przepięknych strojach zakupionych w ramach grantu w konkursie „Wspieramy rozwój” grupy CEDROB oraz dofinansowanych przez burmistrza Sierpca Jarosława Perzyńskiego. Całości towarzyszyły prezentacje multimedialne, a także odtwarzane przemówienia marszałka Piłsudskiego, papieża Jana Pawła II. Nad całością Koncertu oraz głównych uroczystości pod pomnikiem czuwali nauczyciele i społeczność uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu - to oni po raz pierwszy nieśli flagę biało-czerwoną w przemarszu ulicami miasta po mszy świętej, a także wypuścili w niebo balony w barwach narodowych.
Emocje towarzyszące obchodom 100-lecia odzyskania niepodległości z pewnością udzieliły się wszystkim zebranym tego dnia w Centrum. Mali i nieco starsi artyści poprzez obrazy, muzykę i słowo wspaniale oddali klimat drogi do niepodległości. Na zakończenie zachęcali do wspólnego odśpiewania pieśni patriotycznych, w czym pomogły śpiewniki  przygotowane przez uczniów SP-3 i rozdawane przy wejściu na salę. W tak uroczystym dniu, oprócz owacji na stojąco, nie zabrakło oczywiście życzeń na kolejne sto i więcej lat niepodległości, a także, rzecz jasna,  „urodzinowego” tortu specjalnie przygotowanego na tę okazję, do skosztowania którego burmistrz Jarosław Perzyński zaprosił wszystkich gości wieczoru. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe