Legionowo lepsze w finale

• 14.11.2018, 09:02
  • Mariusz Turalski
Drużyna MKS Mazur Sierpc przegrała z KPR Legionowo 23:32 (9:17) w finale szczebla wojewódzkiego rozgrywek Pucharu Polski w piłce ręcznej. O zwycięstwie gości z Legionowa zadecydowała pierwsza połowa tego meczu.

Jak już państwa informowaliśmy na naszych łamach ponad miesiąc temu, Komisja Gier i Dyscypliny WMZPR poinformowała, że do rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim zgłosiły się następujące drużyny: MKS Mazur Sierpc, CKS Jurand Ciechanów, AZS UW Warszawa, Orlen Wisła II Płock, KS Uniwersytet Radom, SPR ROKiS Radzymin, KPR Legionowo, AZS-AWF Warszawa, UMKS Orlęta Zwoleń, MKS Pogoń Siedlce.

Radzymin i Jurand
W wyniku losowania par rundy wstępnej przeprowadzonego 1 października br. w siedzibie Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej w tej fazie rozgrywek spotkały się AZS-AWF Warszawa – AZS UW Warszawa (23:44) oraz CKS Jurand Ciechanów – Orlen Wisła II Płock (33:30). Potem dokonano losowania par ¼ finału rozgrywek. Mazur Sierpc trafił w tej fazie na II- ligowy ROKiS Radzymin, który postawił sierpczanom trudne warunki gry. Do przerwy Mazur wygrywał czterema bramkami, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem i serią rzutów karnych. Tu więcej zimnej krwi wykazali I- ligowcy z Sierpca i awansowali do półfinału pucharowych zmagań na szczeblu wojewódzkim. Rywalem Mazura w ½ finału był Jurand Ciechanów, czyli I- ligowy beniaminek. Jurand osiągnął do przerwy sporą przewagę, bo aż pięciu trafień. W drugiej połowie zespół z Sierpca odrabiał straty i przechylił szalę na swoją stronę, wygrywając 29:27 po znakomitej drugiej połowie.

Pierwsza połowa i skuteczność
W finale rywalem sierpczan był bardzo solidny spadkowicz z Superligi, czyli KPR Legionowo. Dla Sierpca i piłki ręcznej było to wielkie święto sportu. Nasza drużyna nigdy nie grała na tym szczeblu rozgrywek wojewódzkich. Szansę na zwycięstwo fachowcy obstawiali 45/55 na korzyść gości. Ewentualna wygrana dałaby możliwość naszym szczypiornistom i ich kibicom na goszczenie w Sierpcu drużyny z Superligi pokroju VIVE Tauron Kielce czy Orlen Wisły Płock. Niestety, sierpczanie rozpoczęli ten mecz wyraźnie spięci. Choć jeszcze w 10. minucie na tablicy wyników był remis 4:4. Potem lepiej usposobieni tego dnia i doświadczeni na superligowych parkietach rywale zaczęli zyskiwać przewagę. Najpierw pięciu bramek (12:7 w 21. minucie), by już do przerwy prowadzić pewnie 17:9. Taki wynik oznaczał dla gospodarzy koniec marzeń o okazałym pucharze przywiezionym ze stolicy przez prezesów związku. W drugiej połowie sierpczanie owszem podjęli walkę, ale w kluczowym momencie w 38. minucie, gdy odrobili już połowę strat (14:18), po prostu przestali trafiać do bramki. Ostatecznie to KPR Legionowo po zwycięstwie 32:23 zdobył Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.

Klub z kibicami i tradycją
MKS Mazur zasłużył na brawa za całą swoją postawę w tych emocjonujących rozgrywkach. - O ile gospodarze, czyli zespół MKS Mazur Sierpc nie odnotowali w spotkaniu finałowym Pucharu Polski końcowego sportowego sukcesu, o tyle niewątpliwy sukces organizacyjny odnieśli działacze klubu z prezesem Jerzym Listkowskim na czele, którzy starannie przygotowali imprezę, nadając jej należytą oprawę i rangę. Komplet 250 widzów aktywnie i ze znajomością tej dyscypliny sportu obserwował akcje obydwu zespołów, kwitując gromkimi brawami co ciekawsze zagrania. Fakty te potwierdzają trafny wybór organizatora finałowego spotkania Pucharu Polski Mężczyzn na szczeblu wojewódzkim oraz zapotrzebowanie na tę dyscyplinę w mieście, legitymującym się wspaniałymi tradycjami i jedną z najdłuższych historii w mazowieckiej piłce ręcznej – czytamy na oficjalnej stronie internetowej WMZPR w Warszawie.

Doświadczenie i młodość
Po zakończeniu zawodów obie ekipy otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody indywidualne, które wręczali: Burmistrz Miasta Sierpc – Jarosław Perzyński, Prezes WMZPR – Grzegorz Gutkowski, Wiceprezes WMZPR – Andrzej Jabłoński oraz Wiceprezes MKS Mazur Sierpc – Piotr Tyndorf. W poszczególnych zespołach wyróżnieni zostali: w zespole KPR Legionowo jeden z najdłuższych stażem zawodników – Kamil Ciok, w zespole MKS Mazur Sierpc niespełna 17-letni junior młodszy - debiutujący w zespole, zdobywca bramki w swoim inauguracyjnym występie Adam Laskowski. – Gratulujemy obydwu zespołom uczestniczącym w meczu finałowym. Zarówno zwycięzcom, jak i pokonanym, a zwycięskiemu zespołowi KPR Legionowo życzymy udanego występu na szczeblu centralnym – podsumował Grzegorz Gutkowski, prezes zarządu WMZPR w Warszawie. Teraz czekamy więc na losowanie par w 1/16 PGNiG Pucharu Polski na szczeblu ZPRP, a KPR Legionowo życzymy powodzenia w rozgrywkach.