Na koniec wygrana

• 14.11.2018, 09:10
Wynikiem 3:0 zakończył się mecz przedostatniej w tabeli Skrwy z ostatnimi Stegnami. Drużyna z Łukomia wygrała wysoko, jednak grała dobrze tylko pół godziny. Na tego rywala to wystarczyło, na mocniejszego byłoby to zbyt mało. Najważniejsze, że Skrwa wywalczyła cenne 3 punkty i oddaliła się na zimę od strefy spadkowej.

Bez wyrazu
Mecz ten zapowiadaliśmy jako starcie o przysłowiowe 6 punktów, które obu ekipom są bardzo potrzebne. Spotkanie rozpoczęli z rozmachem gospodarze. Wyszli wysokim presingiem i szybko zepchnęli do defensywy gości. Niestety, z ich akcji nic nie wynikało. Brakowało nie tylko sytuacji podbramkowych, ale również strzałów czy to z bliska, czy z daleka. Wyraźna przewaga nie przełożyła się na zagrożenie bramki Huberta Sadeckiego. Dla odmiany goście atakowali rzadko, ale groźnie. Strzały Michała Szymańskiego w 4. i 33. minucie sprawiły spore problemy bramkarzowi Skrwy Markowi Tyburskiemu. W 37. minucie z dystansu uderzał Damian Pączek, lecz jego strzał pewnie odbił goalkeeper Łukomia. Skrwa atakowała, a Stegny strzelały i to celnie. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez bramek, pada niespodziewany gol. Zamieszanie w polu karnym Wyszogrodu. Piłka trafia do Piotra Sadowskiego, który przyjmuje ją i uderza z powietrza. Futbolówka wpada pod poprzeczkę w prawe okienko bramki gości. Do przerwy prowadzi Skrwa, jednak nie jest to dobry mecz w jej wykonaniu.

Wreszcie do przodu
Po wznowieniu meczu Skrwa zaczęła grać podobnie jak w pierwszej połowie, czyli presingiem, z tą różnicą, że zaczęła tworzyć sytuacje podbramkowe. W 56. minucie pada drugi gol dla gospodarzy. Przerzut ze skrzydła do Przemysława Brzozy. Ten przyjmuje piłkę i mocno uderza ją po ziemi. Futbolówka wpada przy prawym słupku bramki gości. Prowadzenie 2:0 jeszcze bardziej napędziło drużynę z Łukomia. W 61. minucie świetną akcję rozprowadza Sadowski, podaje do Patryka Karczewskiego, który uderza na bramkę Sadeckiego. Bramkarz przyjezdnych paruje piłkę, ta trafia jednak do Kamila Góreckiego, który uderza na bramkę. Sadecki znów jest górą i odbija ten strzał. Po minucie bramkarz gości jest już bezradny. Piękne uderzenie zza pola karnego Piotra Sadowskiego. Przyjął on piłkę, odwrócił się, gdyż stał bokiem do bramki, i cudownie uderzył nie do obrony. Piotr zdobywa drugą piękną bramkę w tym meczu. Sadowski w tych zawodach mógł jeszcze zdobyć trzecią bramkę, jednak zabrakło mu trochę szczęścia i skuteczności. Między 63. a 66. minutą Skrwa może zdobyć jeszcze co najmniej trzy gole, jednak strzały Brzozy, Góreckiego czy Karczewskiego nie trafiają w światło bramki lub padają łupem Sadeckiego, a były to bardzo dobre okazje strzeleckie. W 70. minucie, niejako kończąc tę przytłaczającą przewagę, dobrą sytuację ma Daniel Wolak, jednak i on nie zamienił swojego strzału na bramkę. Po tej przewadze gospodarzy mecz się uspakaja i goście próbują swoich szans, jednak bez powodzenia. W 80. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Przemek Brzoza, jednak przegrał pojedynek z Hubertem Sadeckim. Ostatnim akcentem tego spotkania jest sytuacja Michała Szymańskiego z drużyny Stegien. Znalazł on się na piątym metrze przed bramką Tyburskiego, całkowicie nieobstawiony, po błędzie defensywy Skrwy. Zawodnik gości fatalnie spudłował i mecz kończy się wynikiem 3:0 dla drużyny z Łukomia. Zwycięstwo to daje „oddech” Skrwie i pozwala nie tylko wyskoczyć ze strefy spadkowej, ale i dojść kilka drużyn, które znajdują się w dolnej części tabeli. Ponadto daje to spokojniejszą zimę do przepracowania i dokonania niezbędnych roszad w składzie, gdyż bez nich wydaje się, że wiosna będzie równie ciężka jak i mijająca jesień.