Miał 39 lat...

  • 23.11.2018, 08:48
  • opr. S.K., IP
Miał 39 lat... fot. KPP w Sierpcu, OSP Zawidz
15 listopada (czwartek) około godziny 17:00 w miejscowości Stropkowo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z drogą wojewódzką doszło do wypadku, w którym zginął oficer prasowy żuromińskiej policji starszy aspirant Robert Wierciński.

Ze wstępnych ustaleń policjantów będących na miejscu zdarzenia wynika, że samochód osobowy marki Audi zderzył się z ciężarową scanią jadącą DK10 z Warszawy w kierunku Torunia. W wyniku poniesionych obrażeń kierujący osobową audi, jak się okazało funkcjonariusz KPP w Żurominie, poniósł śmierć na miejscu. Mężczyzna podróżował ze swoim 6- letnim dzieckiem, które z obrażeniami ciała zostało przewiezione do szpitala w Płocku. Stan trzeźwości uczestników będzie ustalany, ponieważ została pobrana krew do badań laboratoryjnych. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywali policjanci KPP w Sierpcu pod nadzorem prokuratora rejonowego w Sierpcu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny będą wyjaśniane w toku prowadzonego śledztwa. Droga krajowa nr 10 była zablokowana przez około 4,5 godziny. Policjanci i strażacy wyznaczyli objazd przez pobliską stację benzynową.
Starszy aspirant Robert Wierciński w Policji służył od 18 lat. Skakał ze spadochronem, wspinał się po skałach, nurkował, jeździł na nartach, biegał, był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, ale najbardziej lubił walczyć. Żuromiński policjant, oficer prasowy komendy powiatowej, judoka, który mimo wielu obowiązków służbowych znajdował czas na  rozwijanie tej pasji, o czym świadczą liczne sukcesy oraz czarny pas. Mąż i ojciec. 

opr. S.K., IP

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe