W 100. rocznicę

  • 23.11.2018, 08:54 (aktualizacja 23.11.2018, 08:59)
  • opr. red.
W 100. rocznicę
Świętowanie wielkiego wydarzenia, którym jest odzyskanie niepodległości przez Polskę, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości sierpeckiego”Ekonomika”. W tym roku 9 listopada o godzinie 11.11 społeczność szkolna wzięła udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Akcja ta polegała na zaśpiewaniu przez uczniów i nauczycieli czterech zwrotek hymnu państwowego. To jednak nie jedyna forma uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież ZS nr 2 mogła również obejrzeć niecodzienne przedstawienie, które przygotowali Maria Gołębiewska i Grzegorz Kędzierski. Celem inscenizacji było przybliżenie wydarzeń związanych z odzyskaniem wolności w Sierpcu. Zamierzeniem reżysera zaś pokazanie pewnych wątków z 8-12 listopada. Spektakl opierał się na zaprezentowaniu scenek odbywających się w cukierni u Tułacza, w okolicach Ratusza oraz w ówczesnym więzieniu. Uczniowie mogli oczyma wyobraźni przenieść się do roku 1918, kiedy polscy żołnierze przepędzili Niemców z Sierpca.
Podniosłą atmosferę dopełniały śpiewane przez uczennice klasy II LOPP pieśni, takie jak: ,,My, Pierwsza Brygada”, ,,Rota”. Odpowiedni klimat tworzyła również scenografia: palenie dokumentów, stroje, karabiny, opaski na ramionach.

opr. red.

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe