Mazur wygrywa trzy razy

• 23.11.2018, 09:09
  • Marek
W spotkaniach szóstej, siódmej i ósmej kolejki rozgrywek grupy A - I ligi piłki ręcznej MKS Mazur Sierpc odniósł trzy ważne zwycięstwa. Nasi piłkarze ręczni pokonali kolejno SMS ZPRP Gdańsk 27:24(14:12), Jurand Ciechanów 34:28 (16:13) oraz Warmię Olsztyn 27:22 (12:9).

Po kilku nieudanych występach ligowych i przegranym Pucharze Polski na szczeblu województwa nastroje w ekipie Mazura nie były najlepsze. Co ważne przed kolejnymi trudnymi meczami nikt nie zamierzał się poddawać. Piłkarze ręczni MKS Mazur pokonali wicelidera z wybrzeża 27:24 i w dobrych nastrojach mogli przystąpić do batalii z Jurandem Ciechanów. Rywale pałali żądzą rewanżu za pucharową porażkę, ale sierpczanie pokazali klasę i już do przerwy prowadzili trzema bramkami, by ostatecznie pokonać rywali 34:28. W meczu ósmej kolejki sierpczanie gościli Warmię Olsztyn. Doświadczeni rywale zwłaszcza w pierwszej połowie postawili twarde warunki, ale sierpczanie pokonali ich ostatecznie 27:22. Te trzy zwycięstwa były naszej drużynie potrzebne jak woda do życia. Dzięki kompletowi dziewięciu punktów Mazur przeskoczył w ligowej tabeli z 10 na szóstą pozycję.