I SESJA RADY MIASTA

  • 28.11.2018, 08:08 (aktualizacja 05.12.2018, 08:12)
  • Opr. red.
I SESJA RADY MIASTA fot. PDDMS
W środę 21 listopada odbyła się pierwsza sesja Rady Miasta w Sierpcu. W trakcie posiedzenia ślubowanie złożyli burmistrz Jarosław Perzyński oraz 15 radnych. 

Sesję (zgodnie z obyczajem) otworzyła radna seniorka - Barbara Gil. Sekretarzem obrad został zaś najmłodszy z grona wybranych – Piotr Rzeszotarski.

Zaprzysiężenie
Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.
 
Tej treści ślubowanie złożyli wszyscy nowo wybrani radni. Warto wspomnieć, że dla pięciu z nich jest to absolutny debiut w roli radnego. Po przegłosowaniu porządku obrad przystąpiono do obsadzania kluczowych stanowisk. 

Pierwsze decyzje
Niewątpliwie najważniejsza jest funkcja przewodniczącego Rady Miasta. Na to stanowisko zgłoszono kandydaturę Dariusza Malanowskiego, którą wysunął Waldemar Frydrychowicz. Radny podkreślił w wystąpieniu bezsprzeczne, jego zdaniem, walory przemawiające za wyborem właśnie pana Malanowskiego. Po ukonstytuowaniu komisji skrutacyjnej radni stosunkiem głosów 14 za i 1 przeciw powierzyli funkcję przewodniczącego Dariuszowi Malanowskiemu.

Życzenia
Radna Barbara Gil, oddając prowadzenie obrad panu Malanowskiemu, w swoisty sposób złożyła życzenia swoim nowo wybranym kolegom:
Siedzę w tym miejscu od wielu lat. Patrzę i słucham, słucham i patrzę na samorządowy świat. A to jest moje krzesło, moje krzesełeczko, siedzę sobie w tym miejscu od wielu lat, zmieniał się burmistrz, zmieniał się w Radzie skład, a to moje krzesło, moje krzesełeczko i ja.   Jestem gotowa do pracy dla Sierpca każdego dnia. Zawsze jestem sobą, zawsze w zgodzie z sumieniem i tych zasad nie zmienię. Życzę wszystkim radnym, żeby mieli własne zdanie, żeby śmiało wygłaszali własne przekonanie. Bo w każdej kadencji czekają na radnych krzesełeczka... To prawda, a nie bajeczka.

Wiceprzewodniczący
W trakcie obrad zdecydowano także o wyborze dwóch wiceprzewodniczących Rady Miasta. Zgłoszono trzech kandydatów. W tajnym głosowaniu radni zdecydowali o wyborze na te stanowiska Zbigniewa Długokęckiego oraz Waldemara Frydrychowicza. W głosowaniu przepadła trzecia kandydatka – Barbara Gil – zgłoszona przez Jerzego Stachurskiego (sprawującego funkcję przewodniczącego w poprzedniej kadencji). Radny Frydrychowicz uzyskał poparcie 11 rajców, Zbigniew Długokęcki – 10, a Barbara Gil – 5.

Ślubowanie burmistrza
Kulminacyjny moment sesji nastąpił po zarządzeniu krótkiej przerwy. Na sali pojawili się dyrektorzy placówek podległych miastu, pracownicy Urzędu Miasta i przede wszystkim rodzina Jarosława Perzyńskiego, który w uroczystej oprawia złożył ślubowanie. Burmistrz zobowiązał się do rzetelnej pracy na rzecz rozwoju miasta oraz wyraził nadzieję na dobrą i owocną współpracę z radnymi nowej kadencji.

 

Opr. red.

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe