„Pędzlem i szpachelką” - wernisaż wystawy w OPP

  • 28.11.2018, 08:26
  • opr. red.
„Pędzlem i szpachelką” - wernisaż wystawy w OPP fot. FB PDDMS
W piątkowe popołudnie 23 października 2018 r. odbył się wernisaż wystawy pani Zofii Kujawy –  przyjaciela placówki oraz jurora wielu konkursów plastycznych organizowanych przez Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.

Pani Zofia jest nauczycielem, wychowawcą i osobą niezwykle życzliwą, pogodną, ciepłą, bardzo oddaną w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wystawa obrazów pani Zofii prezentuje ponad trzydzieści prac malarskich na płótnie, powstałych na przestrzeni ostatnich lat. Wystawa emanuje bogactwem barw, ich odcieni i niezwykłym ujęciem tematu w połączeniu z fakturą. Uwagę odbiorców przykuwają dwie duże prace przedstawiające Cygankę, oraz liczne pejzaże i motywy kwiatowe stanowiące niezwykłe połączenie koloru z fakturą. Obrazy cieszą oko każdego odbiorcy. Im bliżej się do nich podchodzi, tym bardziej intrygują i przywołują nasz wzrok, a jaskrawe kolory pobudzają wyobraźnię odbiorcy i wskazują na ważność podejmowanego przez artystkę tematu. Obrazy z bliska wręcz proszą, by je dotknąć, wodzić palcami po ich wypukłościach. Obok prac pani Zofii Kujawy nie da się przejść obojętnie. 
Artystka zasługuje na ogromne uznanie, samodzielnie zgłębiała sztukę malarstwa i rysunku oraz nieustannie doskonaliła swój warsztat artystyczny. Jej obrazy budzą w odbiorcy uczucia, wywołują emocje, są jednocześnie wyznacznikiem prawdziwego talentu ich Twórcy.
Uroczystego otwarcia wystawy malarstwa pani Zofii Kujawy dokonała długoletnia przyjaciółka artystki pani Renata Przybyłowska, dyrektor OPP,  która serdecznie powitała wszystkich przybyłych gości na tę uroczystość. Dźwięki muzyki aniołów Burgmiillera i polonez g-moll Chopina w wykonaniu Martyny Radwańskiej umiliły gościom podziwianie wystawy. Laureat wojewódzkiego konkursu literackiego – Szymon Sikorski – zadedykował autorce wystawy swój wiersz. Pani Anna Pypka odczytała zebranym wiersz  wychowanki placówki – Kingi Skowrońskiej, która napisała dla pani Zofii Kujawy specjalną dedykację opiewającą jej talent i zachwyt nad magią prezentowanych obrazów.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy, która jest dostępna dla miłośników sztuki w sali konferencyjnej OPP do końca grudnia 2018r.

opr. red.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe