Pieniądze głównym tematem

  • 05.12.2018, 08:58
  • opr. red.
Pieniądze głównym tematem
4 grudnia br. odbyła się II Sesja Rady Powiatu. W obradach uczestniczyło 17 radnych, co stanowiło kworum do podejmowania prawomocnych uchwał. Sesja miała charakter nadzwyczajny.

Poprawki i przesunięcia
Obrady otworzył przewodniczący Rady pan Juliusz Gorzkoś. Przedstawił zgromadzonym porządek obrad, który przewidywał 5 punktów. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą zmiany uchwały w sprawie podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, przyznanych powiatowi na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej w 2018 roku. Nieco więcej czasu poświęcono punktowi trzeciemu porządku obrad.  Radni przed podjęciem uchwały dotyczącej zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Budżetu Powiatu Sierpeckiego na 2018 rok wysłuchali informacji ze strony skarbnika. W Zarządzie Dróg Powiatowych zaproponowano zwiększenie dochodów o 32.393 zł. Powyższe środki zostaną przeznaczone na zakup mieszanki piaskowo–solnej. Powiat otrzymał także 11 tys. dotacji na Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Kwota ta zostanie wydana głównie na zwiększenie płac. Kolejna zmiana dotyczyła zwiększenia w obszarze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej dochodów i wydatków o kwotę 150,154 zł, z czego 110 tys. zł zostanie przeznaczone na zakup samochodu pożarniczego. Ostatnia zmiana dotyczyła zmniejszenia o 76 tys. zł zabezpieczenia z tytułu poręczenia kredytu dla SPZZOZ ze względu na fakt, że kredyt jest płacony terminowo. Zaoszczędzone w ten sposób środki zostaną przeznaczone na zwiększenie dotacji dla SPZZOZ na inwestycje i zakup sprzętu. W ten sposób dotacja dla szpitala po dodaniu powyższej kwoty zamknie się sumą 703.433 zł. Radni jednogłośnie przychylili się do zaproponowanych zmian.

Wynagrodzenie starosty
Kolejny punkt porządku obrad dotyczył ustalenia stawki wynagrodzenia dla starosty Mariusza Turalskiego. Juliusz Gorzkoś poinformował zgromadzonych o propozycjach składających się na całość wynagrodzenia starosty. W kwestii wynagrodzenia zasadniczego radni ustalili, że pan Mariusz Turalski będzie otrzymywał kwotę 4,700 zł. Dodatek funkcyjny wynosić będzie 1,900 zł. Ponadto starosta będzie otrzymywał dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 14% wynagrodzenia zasadniczego. Radni ustalili także, że starosta uzyska dodatek specjalny w wysokości 40% sumy wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatku funkcyjnego. Podobnie jak w przypadku poprzednich uchwał radni zaakceptowali powyższe propozycje jednogłośnie. W głosowaniu nie wziął udziału starosta, który zdaniem obecnego na sali radcy prawnego nie powinien brać udziału w głosowaniu „w swojej sprawie”.

 

Komisja Budżetu i Promocji Powiatu.
Ostatni punkt obrad dotyczył powołania Komisji Budżetu i Promocji Powiatu. Przewodniczącym ww. komisji został wybrany Sławomir Olejniczak, zaś jej skład uzupełnili Jan Laskowski, Kamil Różański, Dariusz Twardowski, Sebastian Szczypecki, Mariusz Turalski i Sławomir Krystek.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe