PRZEDSIĘBIORCZY „EKONOMIK”

  • 05.12.2018, 09:16 (aktualizacja 05.12.2018, 09:19)
  • (katia)
PRZEDSIĘBIORCZY „EKONOMIK”
Negocjacje, symulacje działań inwestycyjnych, formy oszczędności I wiele innych cennych sytuacji życiowych to wszystko pojawiło się 27 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu w ramach poszerzania wiedzy na temat mądrego zarządzania swoim budżetem. Był też konkurs z nagrodami.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Biznesu i Przedsiębiorczości”, w którym uczestniczyło blisko 300 osób - uczniów ZS nr 2 w Sierpcu, Liceum Ogólnokształcącego im. biskupa Leona Wetmańskiego w Sierpcu oraz Gimnazjum Miejskiego im. Mikołaja Kopernika, a także Gimnazjum im. Jana Pawła II w Susku. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była Aneta Kaczyńska - nauczycielka przedmiotów zawodowych informatycznych w ZS nr 2 w Sierpcu, która po raz kolejny podjęła inicjatywę poszerzenia wiedzy i umiejętności uczniów w sposób odbiegający od zwykłego, codziennego nauczania w szkole. Jak podkreślała pani Aneta, spotkanie to, jak i wiele innych, nie odbyłoby się bez wsparcia dyrekcji ZS nr 2 w Sierpcu. Celem projektu „MABiP”  jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodych osób przez pryzmat zagadnień ekonomiczno-finansowych, a także kompetencji społecznych oraz chęć krzewienia wartości edukacyjnych. Zajęcia były prowadzone w dwóch blokach tematycznych, tj. „Usługi bankowe, moje finanse” oraz „Historia finansów”, które prezentowała pani Urszula Szulc - dyrektor projektów edukacyjnych z Warszawskiego Instytutu Bankowości (Związek Banków Polskich) oraz pani Ewa Waszkiewicz - kierownik projektu. Uczniowie zapoznali się między innymi z formami oszczędności, negocjacjami, symulacjami inwestycyjnymi. Te i wiele innych cennych informacji dało uczestnikom wiedzę na temat mądrego zarządzania swoim budżetem. Był też konkurs i były nagrody oraz słodycze, napoje i pizza, którą ufundował dla wszystkich manager Facebook pan Sebastian Szmigielski.

(katia)

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe