Finał Grand Prix Sierpca w tenisie stołowym za nami

  • 05.12.2018, 09:22
  • Radek
Finał Grand Prix Sierpca w tenisie stołowym za nami
„To już jest koniec, nie ma już nic” - tak brzmiały słowa piosenki. Ale ja się nie zgadzam do końca z tym stwierdzeniem. Bowiem koniec może i jest, ale pozostały piękne wspomnienia i „doszlifowane” umiejętności. 

Mowa tutaj o tenisistach stołowych, którzy grali w tegorocznym Grand Prix Sierpca. Jak co roku na rozgrywki zaprosili Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Burmistrz Miasta Sierpca oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu. Na cały cykl składało się sześć turniejów. Do końcowej klasyfikacji liczyły się cztery najlepsze wyniki. Pojedynki były bardzo ciekawe. Rywalizacja toczyła się w miłej atmosferze. Duch sportowej walki unosił się nad tenisowymi stołami. Widać było, że zawodnicy solidnie trenują na co dzień. Wyćwiczone odbicia zarówno forhandem, jak i backhandem mogły podobać się kibicom. Zapewne wielu z uczestników Grand Prix ma za swojego idola Andrzeja Grubbę czy Lucjana Błaszczyka. Widać, że dla tych ludzi tenis stołowy jest pasją i sposobem na oderwanie się od codzienności. 
Kategorię dziewcząt ze szkół podstawowych wygrała Natalia Lejman, druga była Michalina Topolewska, a trzecia Maja Lejman. Wśród chłopców w tej kategorii najlepszym okazał się Kajetan Żmijewski, który wygrał klasyfikację przed Adamem Marciniakiem i Bartłomiejem Karczewskim. Wśród dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych wygrała Zuzanna Krześniak, druga była Milena Dyja, a trzecia Aleksandra Golis. Wśród chłopców w tej kategorii ze zwycięstwa mógł cieszyć się Piotr Ossowski, drugi był Rafał Krzeszewski. Wśród gimnazjalistów wygrał Krystian Imielski, drugi był Patryk Kuskowski. Wśród kobiet w kategorii open ze zwycięstwa cieszyła się Marta Garwoła, druga na podium była Katarzyna Dyja. Z kolei wśród mężczyzn pierwsze miejsce w tej kategorii (najliczniej obsadzonej) wywalczył Mariusz Kopyciński, drugi był Wojciech Obara,  trzeci Marek Lejman.
- Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział. Do zobaczenia wiosną na mistrzostwach Sierpca – mówił Dariusz Jackowski – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sierpcu.
Bijmy brawo ludziom, którzy wstają w sobotnie poranki i idą oddać się swojej pasji. Dla takich sportowców zawsze warto organizować zawody.

Radek

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe