„Kto, jeśli nie ty, kto, jeśli nie my, kto, jeśli nie ja pomagać innym ma”

  • 13.12.2018, 13:15 (aktualizacja 13.12.2018, 13:19)
  • (katia)
„Kto, jeśli nie ty, kto, jeśli nie my, kto, jeśli nie ja pomagać innym ma”
Tymi słowami piosenki wolontariusze uhonorowali zdobywcę tytułu „Nadzwyczajny Wolontariusz” podczas spotkania wolontariuszy powiatu sierpeckiego, które odbyło się 5 grudnia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

Jak co roku 5 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Wolontariatu - w naszym powiecie to okazja do podsumowania działalności wolontariackiej w minionym roku kalendarzowym. W tym roku nad całością czuwał Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu, którego uczniowie uraczyli zebranych wokalnymi popisami, w gali uczestniczyli też wolontariusze Stowarzyszenia „Szansa na Życie”.
Podczas uroczystości zaprezentowano osiągnięcia wolontariuszy ze wszystkich placówek powiatu sierpeckiego, a także liczne zbiórki, które odbywały się na terenie szkół, miasta Sierpc i powiatu. Z ogromnym wzruszeniem powitano na scenie podopiecznego Stowarzyszenia „Szansa na Życie”  3-letniego Marcela, dla którego w tym roku zbierane były środki pieniężne mające pomóc w jego rehabilitacji. Całość zbiórki koordynowali nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sierpcu.
Galę swoją obecnością zaszczycili m.in. Marlena Mazurska, kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, starosta sierpecki Mariusz Turalski, wicestarosta Jarosław Ocicki, przedstawiciele Rady Powiatu w Sierpcu Małgorzata Korpolińska, Zbigniew Kopczyński, Andrzej Cześnik i Wojciech Rychter, a także nauczyciele i opiekunowie szkolnych grup wolontariatu.
W czasie uroczystości po raz siódmy został rozstrzygnięty konkurs na Super Wolontariusza oraz Wolontariusza Nadzwyczajnego.
W kategorii „Super Wolontariusz” wyróżnienia otrzymali:
- Agnieszka Galińska – opiekun Wojciech Rychter, „Szansa na życie”.    
- Dominika Skorłutowska – opiekun Anna Chmielewicz, Monika Gesek, Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu.    
- Monika Wiśniewska – opiekun Maria Gołębiewska, Zespół Szkół nr 2 w Sierpcu.    
- Justyna Sekulska – opiekun Marta Wierzbicka, Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sucharskiego w Sierpcu.    
- Kinga Górniak – opiekun Agnieszka Tomasik, Liceum Ogólnokształcące im. Biskupa  Leona Wetmańskiego w Sierpcu.    
- Katarzyna Pilewska – opiekun Marta Zaleska, I Liceum Ogólnokształcące PUL w Sierpcu – Katarzyna Kacprzak     
- Oliwia Peszyńska – opiekun Anna Pypka, Monika Filant, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Sierpcu.
- Piotr Białek – opiekun Joanna Marlęga, Gimnazjum Miejskie w Sierpcu.    
- Paweł Białek – opiekun Joanna Marlęga, Gimnazjum Miejskie w Sierpcu.    
- Robert Jastrzębski – opiekun Justyna Lewicka, Katarzyna Chlebowska, Gimnazjum w Gozdowie.
- Dominika Strześniewska – opiekun Beata Karkusz, Agnieszka Warczachowska, Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu.    
- Kinga Skowrońska – opiekun Edyta Paciuszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu.
- Weronika Kisielewska – opiekun Małgorzata Korpolińska, Anita Marlęga, Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym.    
- Tomasz Mirecki – opiekun Iwona Bogdańska, Szkoła Podstawowa w Lelicach.
- Michalina Topolewska – opiekun Małgorzata Korpolińska, Katarzyna Dyja, Szkoła Podstawowa w Sudragach.    
- Aleksandra Szalczewska – opiekun Agnieszka Bajkowska, Marek Czermiński, Szkoła Podstawowa w Susku.    
- Marta Skowrońska – opiekun Edyta Jagodzińska, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu, dyrektor Elżbieta Butajło.
Kapituła konkursu postanowiła przyznać tytuł „Nadzwyczajny Wolontariusz” Andrzejowi Mirosławowi Nadratowskiemu, właścicielowi masarni „Staropolska Strzecha” w Sierpcu, który poza pracą biznesową wspiera działania wolontariatu na terenie miasta i powiatu. Jego aktywność w tym kierunku i wymienione akcje z samych tylko dwóch ostatnich lat, w których Andrzej Nadratowski brał udział, zaskoczyły samego uhonorowanego. Jak podkreślał: „Nie pamiętam aż tylu pomocy, jestem zaskoczony i wzruszony, że tak wiele udało się zrobić i mam w tym swój mały wkład. Zostaliśmy wychowani w duchu chrześcijańskim, gdzie miłość i szacunek do drugiego człowieka jest fundamentem. W dzisiejszym świecie, który niewątpliwie pędzi w  nie zawsze właściwym kierunku, istotne jest Wasze działanie, które przywraca uśmiech wielu ludziom, radość życia i wiarę w drugiego człowieka. Ta nagroda to Wasze działanie, poświęcony czas, to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim uśmiech, radość, chęć dzielenia się. To dzięki Waszemu zaangażowaniu ja mam szansę pomagać”.

(katia)

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe