NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI

  • 19.12.2018, 08:26
  • opr. red.
NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI
.

W okresie jesienno-zimowym z powodu wychłodzenia osoby bezdomne są bardziej narażone na utratę zdrowia a nawet życia. Jest coraz zimniej, szczególnie w nocy. Dlatego mazowieccy policjanci co roku w tym czasie podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone. Policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Funkcjonariusze współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym. 
Apelujemy do wszystkich, żeby nie przechodzili obojętnie wobec tych, którzy potrzebują pomocy, np. leżących w parkach czy na działkach. Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie, pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.
Zwracajmy też uwagę na osoby starsze i samotnie mieszkające. Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę, każdy z nas może pomóc.
Jeżeli posiadasz informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych, prosimy, abyś przekazał je do właściwych instytucji, także Policji. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997 lub 112.

 

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe