KRÓTKO, ALE TREŚCIWIE

  • 19.12.2018, 08:27
  • opr. red.
KRÓTKO, ALE TREŚCIWIE foto: Starostwo Powiatowe
17 grudnia br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sierpcu odbyła się III nadzwyczajna sesja Rady Powiatu.

Obrady, w zastępstwie przewodniczącego Rady Powiatu Juliusza Gorzkosia, poprowadził wiceprzewodniczący Zbigniew Kopczyński. W sesji uczestniczyła liczba radnych wystarczająca do prawomocnego podejmowania uchwał. Na początku jednogłośnie przyjęto porządek obrad.
Podczas sesji zaakceptowano „Program współpracy powiatu sierpeckiego z organizacjami pozarządowym, osobami prawnymi i innymi jednostkami organizacyjnymi w 2019 roku”. W dokumencie tym określono, że w roku 2019 na zadania realizowane przez NGO powiat przeznaczy 100 000,00 zł. Zatem zwiększeniu uległa wysokość środków planowanych na realizację programu z kwoty 82 000 zł na kwotę 100 000 zł.
Podniesiono kwoty w poniższych obszarach zadaniowych:
1. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu (z 65 tys. zł kwota została zwiększona o 15 tys. zł);
2. Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji – było 4 tys. zł, kwota została zwiększona o 1 tys. zł;
3. Ochrona i promocja zdrowia oraz przeciwdziałanie patologiom społecznym i działania na rzecz osób niepełnosprawnych – było 5 tys. zł, kwota została zwiększona o 2 tys. zł.
Starosta Mariusz Turalski podkreślił, że przez 8 lat (jako radni) zgłaszali wnioski razem z wicestarostą Jarosławem Ocickim odnośnie zwiększenia puli środków finansowych na konkurs dla organizacji pozarządowych - ich postulaty były odrzucane.
„(…) Dzisiaj spełniamy jedną z naszych pierwszych obietnic wyborczych dotyczącą zwiększenia środków. W naszym powiecie prężnie działa kilkadziesiąt takich organizacji. Są to duże kluby, które potrzebują naszego wsparcia. Przez minione 8 lat nie można było znaleźć środków w budżecie. Jednak wszystko jest możliwe, jeśli tylko się chce” – dodał starosta Mariusz Turalski.
Ponadto radni podjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości wpłat i kosztów za usuwanie pojazdów z drogi i przechowywanie ich na parkingu strzeżonym, oraz uchwałę zmieniającą dotychczasową uchwałę w sprawie powołania Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej oraz zwołania jej pierwszego posiedzenia.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe