NOWA RADA RYNKU PRACY

  • 19.12.2018, 08:32
  • opr. red.
NOWA RADA RYNKU PRACY foto Starostwo Powiatowe
17 grudnia br. starosta sierpecki Mariusz Turalski powołał nową Powiatową Radę Rynku Pracy. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym starosty w sprawach polityki rynku pracy. Jej kadencja trwać będzie 4 lata.

Podczas pierwszego posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy starosta Mariusz Turalski wraz z wicestarostą Jarosławem Ocickim i dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Ewą Barchanowicz podziękowali za współpracę i zaangażowanie trzem działaczom w związku z zakończeniem ich  kadencji. Podziękowania zostały wręczone Andrzejowi Nowakowskiemu, Henrykowi Nawrockiemu i Grzegorzowi Ratkowskiemu. Zwracając się do nich, starosta rzekł: „Składam serdeczne podziękowanie za zaangażowanie oraz udział w pracach Powiatowej Rady Rynku Pracy w Sierpcu i jednocześnie żywię głębokie przekonanie, iż to symboliczne podziękowanie jest jedynie pewnym etapem naszej współpracy, a niedaleka przyszłość przyniesie jeszcze wiele okazji do dalszych kontaktów i wspólnego działania. Życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej i społecznej”. 
Z kolei nowym członkom PRRP zostały wręczone akty powołania na kadencję 2019-2022 o następującej treści: „Działając na podstawie art. 23 ust. 4 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 roku o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz. U. z 2018r., poz. 1265 z późn. zm.), w związku z desygnowaniem Pana/Pani kandydatury powołuję Pana/Panią do pełnienia funkcji Członka w Powiatowej Radzie Rynku Pracy w Sierpcu”.
Członkami Powiatowej Rady Rynku Pracy w Sierpcu zostali:
1. Terenowe struktury organizacji związkowych:
• Agnieszka Sadowska – NSZZ „Solidarność”
• Piotr Podlaski – Związek Nauczycielstwa Polskiego
2. Reprezentatywne organizacje pracodawców:
• Katarzyna Klimek – Cech Rzemiosł Różnych
• Waldemar Orzechowski – Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „LEWIATAN”
3. Społeczno–Zawodowe Organizacje Rolników, w tym Związki Zawodowe Rolników Indywidualnych i Izby Rolnicze:
• Wojciech Wilamowski – Mazowiecka Izba Rolnicza Płock
4. Samorząd terytorialny:
• Andrzej Cześnik – Radny Powiatu Sierpeckiego
• Piotr Tyndorf – Zespół Szkół nr 1 w Sierpcu
• Arkadiusz Marlęga – Radny Gminy Sierpc
Spośród członków PRRP dokonano w głosowaniu jawnym wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady. Przewodniczącym został pan Andrzej Cześnik, natomiast wiceprzewodniczącym pan Waldemar Orzechowski.

opr. red.

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe