KOLEJNE 4 MLN ZŁOTYCH ŚRODKÓW POMOCOWYCH Z UE DLA SIERPCA NA BUDOWĘ KANALIZACJI SANITARNEJ

  • 19.12.2018, 08:54
  • Info/foto za: www.sierpc.pl
KOLEJNE 4 MLN ZŁOTYCH ŚRODKÓW POMOCOWYCH Z UE DLA SIERPCA NA BUDOWĘ KANALIZACJI SANITARNEJ
.

W dniu 6.12.2018 r. w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dyrektor Zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „EMPEGEK” Sp. z o. o w Sierpcu Paweł Pakieła podpisał aneks do umowy nr POIS.02.03.00-00-0139/16 z dnia 04.05.2017 roku. Aneks dotyczył dofinansowania projektu pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa (modernizacja) oczyszczalni ścieków w Sierpcu” w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” II oś priorytetowa „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.
 Aneks do wyżej wymienionej umowy zwiększa dotychczasowe dofinansowanie przyznane przez NFOŚiGW z kwoty 10.545.439,96 zł do kwoty 14.550.976,63 zł przy zachowaniu 85 % wskaźnika zwrotu kosztów kwalifikowanych, a także rozszerza jej zakres rzeczowy. Dotychczasowy zakres zadania inwestycyjnego obejmował modernizację gospodarki osadowej w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Sierpcu wraz z jej rozbudową o ciąg technologiczny służący do przetwarzania osadów ściekowych w biogaz, który po uzdatnieniu przetwarzany będzie w agregatach kogeneracyjnych w energię elektryczną i cieplną. Po aneksowaniu umowy zakres tego zadania rozszerzony został o zadania kolejne, tj. o budowę sieci kanalizacji sanitarnej w ulicy Kolejowej, Targowej, Sempołowskiej i Bema, a także o budowę odgałęzień tej sieci do posesji zlokalizowanych w ulicach 11 Listopada oraz Kilińskiego. W związku z powyższym uległy zmianie tzw. wskaźniki produktu i w efekcie oprócz zmodernizowania oczyszczalni ścieków pojawił się dodatkowy wymóg wybudowania sieci kanalizacji sanitarnej w wyżej wymienionych ulicach o łącznej długości 3,76 km. W konsekwencji zmianie uległ również wskaźnik rezultatu, który dotychczas polegał na przetworzeniu 540 ton suchej masy osadu ściekowego, a w tej chwili został rozszerzony o konieczność podłączenia do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej 249 mieszkańców aglomeracji sierpeckiej (249 RLM). Wskaźniki produktu w odniesieniu zarówno do oczyszczalni ścieków, jak i do budowy sieci kanalizacji sanitarnej będą musiały zostać osiągnięte do końca 2020 r., a wskaźniki rezultatu do końca 2021 r.
Aktualnie na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Sierpcu prowadzone są roboty budowlano-montażowe związane z jej rozbudową i modernizacją, których zaawansowanie na koniec 2018 roku oceniane jest na około 20 %, a w najbliższym czasie spółka planuje także ogłosić postępowanie przetargowe celem wyłonienia korzystnej oferty na wybudowanie w roku 2019 sieci kanalizacji sanitarnej we wszystkich ulicach objętych ww. aneksem do umowy z NFOŚiGW.

Info/foto za: www.sierpc.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe