Sportowe podsumowanie roku 2018

• 02.01.2019, 10:20
  • Radek
Za nami kolejny rok, ten sportowy także. Ten był wyjątkowy. Dlaczego? Bo to właśnie nam dane było obchodzić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Sportowym zwycięzcą może czuć się każdy, kto założył dres i spocił się dla przyjemności. Każdy, kto podjął walkę, chciał poprawić zdrowie, kondycję - wygrał. Przedstawiamy Państwu wydarzenia sportowe mijającego roku 2018, które ukazywały się na łamach Kuriera Sierpeckiego:

Styczeń 2018 – Grudzień 2018:
Jak co roku w lesie walerianowskim członkowie i sympatycy Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc i klubu rowerowego Dynamo Sierpc 1 stycznia maszerowali z kijkami, biegali, jeździli na rowerach i na sportowo witali kolejny nowy rok.
W Sierpcu z powodzeniem funkcjonowało lodowisko, które dawało frajdę dzieciom, młodzieży jak i osobom dorosłym.
W turnieju badmintona w Zielonce, zaliczanym do rankingu Polskiego Związku Badmintona, świetnie radziła sobie sierpczanka Zuzanna Dul, która w grze pojedynczej została sklasyfikowana na pozycji 5-6. W grze podwójnej poszło jej jeszcze lepiej, bowiem udało się wywalczyć drugie miejsce.
Po raz XIII dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w turnieju oldboyów zagrali piłkarze. Zwyciężyła drużyna z Żuromina. W ramach WOŚP sierpecki MOSiR zorganizował turniej darta.
W ramach ferii zimowych odbywały się piłkarskie turnieje, które zawsze cieszą się ogromnym powodzeniem.
Sześciu zawodników z sierpeckiego klubu Taekyon wystartowało w turnieju rankingowym Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego – Swarzędz Cup w Zalasewie, gm. Swarzędz.
Z kolei najmłodsza drużyna MKS Mazur Sierpc wzięła udział w turnieju nr 4 rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Chłopców. Pokonali Wisłę II Płock 12:9 i ulegli MUKS 21 Płock 11:23.
MOSiR Sierpc zaprosił na drugą edycję ligi zakładów pracy w halową piłkę nożną o puchar burmistrza miasta Sierpca.
Na początku okresu przygotowawczego przed wznowieniem sezonu dla zespołów ligowych zrzeszonych w LZS odbył się tradycyjny turniej halowy o puchar starosty sierpeckiego. Zwyciężyła drużyna Sparty Mochowo.
Zawodniczki z Jeżewa w składzie: Katarzyna Rajkowska, Sandra Ciulińska i Sandra Stołowska wyjechały do Łazisk Górnych koło Katowic, aby walczyć w najwyższej rangi imprezie Grand Prix Polski żaczek w tenisie stołowym.
Koszykarski zespół Kasztelanka Sierpc świetnie poczynał sobie na ligowych boiskach płockiej ZetGieBe Basket Ligi, pokonując kolejnych rywali. Okazało się, że sierpczanie wygrali płocką ligę. W 2018 roku zostali także mistrzami Polski w turnieju o mistrzostwo firm i zakładów pracy, które odbywały się we Władysławowie.
MOSiR Sierpc po raz kolejny zorganizował walentynki na sportowo. Można było w parach uporać się z torem przeszkód, biegiem oraz marszem z kijkami.
W Sierpcu zorganizowano II edycję turnieju dla młodych piłkarzy z rocznika 2008/2009 SIERPC CUP. Turniej zorganizował klub MKS Kasztelan oraz Akademia Kasztelana.
Sierpeckie szkoły podstawowe (nr 2 i nr 3) wzięły udział w turnieju finałowym XI edycji Orlen Handball Mini Ligi dla klas piątych.
Na pierwszych urodzinach klubu rowerowego VELO Sierpc bawili się jego członkowie i sympatycy. To klub, który przyciągnął tłumy pasjonatów roweru. Takich inicjatyw i podobnych klubów w innych dyscyplinach powinno być w Sierpcu znacznie więcej.
Uczniowie z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu odbyli tzw. białą szkołę w Murzasichle.
Dobiegła końca miejska liga futsalu. Puchar i zwycięstwo w lidze przypadło ubezpieczycielom z sierpeckiego PZU.
Piłkarze ręczni z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu zwyciężyli w powiatowych mistrzostwach i uzyskali awans do międzypowiatowego turnieju w Płocku.
Z kolei dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu im. Armii Krajowej zwyciężyły w powiatowym turnieju mini piłki ręcznej dziewcząt. Sierpczanki awansowały na zawody rejonowe do Płocka.
Na inaugurację piłkarskiej Ligi Okręgowej Płockiej w meczu na szczycie lider Kasztelan Sierpc pokonał Unię Iłów 6:0.
Badmintoniści rozgrywali swój ósmy ligowy sezon. W Amatorskiej Lidze Badmintona Powiatu Sierpeckiego stawce przewodził Tomasz Hoffman, który dominował po raz kolejny.
W Szkole Podstawowej w Osieku zorganizowano „Dzień z siatkówką”.
W Sierpcu trwała kolejna edycja Grand Prix w tenisie stołowym.
Na wiosnę rozegrano turnieje siatkówki kobiet i mężczyzn. Głównym organizatorem był  MOSiR Sierpc.
Swój turniej mieli także szachiści. W Sierpcu odbył się dziewiąty memoriał szachowy im. ks. Ludomira Lissowskiego, w którym wzięło udział czterdziestu siedmiu szachistów.
W Sierpcu (poza Grand Prix) rozegrano mistrzostwa w tenisie stołowym.
W okresie kiedy uruchomiony został sierpecki orlik za sprawą animatora sportu i MOSiR Sierpc (jako współorganizatora w wielu inicjatywach) odbyło się na nim szereg imprez, m.in. turnieje piłki nożnej, piłki ręcznej, tenisa ziemnego, koszykówki, siatkonogi, konkurs rzutów karnych, turniej rugby, turniej badmintona pod gołym niebem, turniej piłki nożnej kobiet, turnieje z cyklu „Lato w mieście”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Sierpeccy biegacze (reprezentanci Ogniska TKKF „Kubuś” Sierpc) wystartowali w kolejnej edycji Orlen Warsaw Marathon – jednego z największych biegów w Polsce.
Sierpecki MKS Kasztelan radził sobie w lidze bardzo dobrze. Od dawna pachniało awansem.
W ostatnim meczu sezonu sierpeccy piłkarze nie dali szans Stegnom Wyszogród, wygrywając 5:0. Sierpczanie wygrali Ligę Okręgową i przywitali się z IV ligą.
W Sierpcu na osiedlu Zatorze rozegrany został cykl turniejów i treningów dla dzieci w wieku 7-14 lat w piłkę ręczną plażową.
Badmintoniści z sierpeckiego UKS „Serw” po raz kolejny zakończyli udany sezon. Pokazały to chociażby rundy płocko-sierpeckiej ligi młodzików badmintona.
Prawie 170 osób wzięło udział w rowerowej majówce z MOSiR Sierpc. Wszyscy świetnie bawili się w ośrodku wypoczynkowym w Bledzewie.
Sierpeccy uczniowie brali udział w eliminacjach międzypowiatowych do XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu na krytej pływalni „Podolance”. Dziewczęta ze SP nr 2 w Sierpcu wywalczyły w sztafecie srebro, chłopcy – złoto. Trzecie miejsce w zawodach chłopców wywalczyła sztafeta z sierpeckiej SP nr 3.
Sierpeccy urzędnicy skarbowi wystartowali w XVII Mistrzostwach Polski Skarbowców, które rozgrywane były w Wiśle. Jak zwykle wrócili z medalami.
Drużyna Pozytywka/Oaza Team Sierpc zwyciężyła w IX Regionalnym Turnieju Piłki Nożnej z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego „Pamiętamy – Dziękujemy”.
Zbigniew Królikowski i Grzegorz Alfut zdobyli Koronę Maratonów Polskich.
W miejscowości Białasy, gm. Szczutowo odbył się III Wakacyjny Leśny Cross, w ramach którego odbyły się zawody nordic walking i wyścig rowerowy.

W finałowym turnieju XI edycji Orlen Handball Mini Ligi dla klas czwartych i piątych szkół podstawowych Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu zajęła fantastyczne trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej (na 16 drużyn z całego Mazowsza).
30 września 2018 roku ulicami Sierpca przebiegło 115 biegaczy, którzy wystartowali w IV Sierpeckiej Dziesiątce.
Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się szereg sportowych imprez, m.in. turnieje siatkówki kobiet i mężczyzn, rodzinny turniej badmintona.
Klub VELO Sierpc wspólnie z MOSiR Sierpc zorganizował 100/100. Wydarzenie polegało na przejechaniu na rowerze po mieście i powiecie sierpeckim 100 km na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po raz siedemnasty zostały przeprowadzone Biegi Sierpienicy. Zawody od lat cieszą się nieustającą popularnością, o czym mówi frekwencja.
Na kręgielni sierpeckiego Hotelu Skansen Conference & Spa odbyły się III Indywidualne Mistrzostwa Sierpca w kręgle.
Sierpczanka Zuzanna Dul, zawodniczka UKS „Serw”, wystartowała w Mistrzostwach Polski Młodzików w badmintonie.
W Sierpcu po latach niebytu powstała długo wyczekiwana Miejska Liga Koszykówki. Głównymi pomysłodawcami są Radek Nowakowski i radny Rady Miejskiej w Sierpcu Krzysztof Skrzyński

W Sierpcu, w powiecie sierpeckim, w naszej małej ojczyźnie odbywało się wiele imprez sportowych, sportowo-rekreacyjnych. Sportowych osiągnięć jak co roku było dużo w wielu dyscyplinach. I jak wspomniałem na początku podsumowania, każdy jest zwycięzcą. Bowiem porzekadło mówi: „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Wszystkim należy powiedzieć gratuluję i szanuję Twój wysiłek sportowcu, trenerze, działaczu, pasjonacie sportu. Tym, których osiągnięć tutaj nie ma, również życzę wszystkiego dobrego. Do siego 2019 roku!