"KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI"- PODSUMOWANIE

  • 09.01.2019, 08:36
  • IP
"KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI"- PODSUMOWANIE
.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 28 grudnia bieżącego roku sierpeccy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili 23 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.
KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.
Podczas działań policjanci ujawnili 23 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości.
Warto podkreślić, że na terenie powiatu sierpeckiego podczas działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.
Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

IP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe