22 licealistów w pierwszym etapie IV Konkursu Matematycznego CONTINUUM

  • 09.01.2019, 08:41 (aktualizacja 09.01.2019, 09:36)
  • LO Sierpc
22 licealistów  w pierwszym etapie IV Konkursu Matematycznego CONTINUUM
14 grudnia 2018 r. w auli Politechniki Warszawskiej Filia Płock  odbyła się IV edycja Konkursu Matematycznego CONTINUUM.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz motywowanie uzdolnionych matematycznie uczniów do zdobywania wiedzy. Do konkursu zgłosili się uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Płocka, Sierpca, Włocławka, Warszawy, Żuromina, Mławy, Kutna, Gostynina, Łowicza, Ciechanowa, Raciąża, Wyszogrodu.
W pierwszym etapie, który polegał na rozwiązaniu 20 zadań zamkniętych (test wielokrotnego wyboru), Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu reprezentowało siedemnaścioro uczniów z klasy III b: Jakub Barłóg, Igor Rogoziński, Sebastian Sawicki, Michał Majerski, Paulina Skarzyńska, Joanna Szymańska, Alicja Laskowska, Martyna Radwańska, Julia Chmielewska, Mateusz Zieliński, Kacper Koszalski, Patryk Dołasiński, Kacper Sokołowski, Tomasz Wiśniewski, Sylwia Piątkowska, Zuzanna Wysocka, Klaudia Ciemiecka oraz pięcioro z klasy II a: Adam Urbański, Alicja Budka, Michał Zduńczyk, Kinga Mórawska, Klaudia Browarek.
Po I etapie zostanie wyłoniona grupa finalistów, którzy na wiosnę przystąpią do II finałowego etapu. Finaliści i laureaci, zgodnie z regulaminem konkursu, mają wstęp na wybrane kierunki studiów na Politechnice Warszawskiej bez przechodzenia procedury kwalifikacyjnej.
Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za naszych uczniów!
Licealiści przygotowują się do konkursu pod kierunkiem pani Beaty Zdrojewskiej.

LO Sierpc

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe