Urząd Skarbowy przygotuje PIT za Podatnika

  • 16.01.2019, 08:11 (aktualizacja 16.01.2019, 08:15)
  • Radek
Urząd Skarbowy przygotuje PIT za Podatnika
Od 15 lutego 2019 r. zeznania podatkowe za Podatników przygotują pracownicy Urzędu Skarbowego w Sierpcu. Będzie to tzw. Twój e-PIT.

Aby Urzędnicy mogli to uczynić, wszystkie informacje o dochodach pracowników zatrudnionych w firmach należy przesłać do Urzędu Skarbowego w Sierpcu w terminie ustawowym do 31 stycznia 2019 r. i tylko w formie elektronicznej. Pracownicy Urzędu na podstawie przesłanych informacji podatkowych przygotują wstępne rozliczenia podatkowe do akceptacji podatników.
- Uprzejmie prosimy Państwa o zachęcanie swoich pracowników do skorzystania z nowej formy rozliczenia dochodów, tj. Twój e-PIT przez Urząd Skarbowy w Sierpcu. Jesteśmy przygotowani do nowej formy rozliczania podatników, służymy pomocą i wsparciem. Wskażemy Państwu krok po kroku, w jaki sposób należy sprawdzić przygotowane przez pracowników Urzędu rozliczenie roczne dochodów i jak postąpić w sytuacji koniecznych do naniesienia przez Państwa zmian, ewentualnie akceptacji przygotowanego zeznania podatkowego. Jednocześnie informujemy, że w związku z planowanym uruchomieniem od dnia 15 lutego 2019 r. nowej usługi Twój e-PIT Ministerstwo Finansów uruchomiło z dniem 17.12.2018 r. specjalną zakładkę dla OPP, która jest dostępna pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/pit/dla-opp/
- mówiła Jolanta Świderska z Urzędu Skarbowego w Sierpcu.

Radek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe