Technikum w Studzieńcu najlepsze w powiecie

  • 16.01.2019, 08:57 (aktualizacja 16.01.2019, 09:06)
  • opr. red.
Technikum w Studzieńcu najlepsze w powiecie
Portal Perspektywy ogłosił ranking najlepszych szkół w kraju.  Kolejny tytuł, i tym samym sukces, dla Technikum im. W. Witosa w Studzieńcu.

Przypomnijmy. W 2016r. Technikum im. Wincentego Witosa w Studzieńcu wśród szkół mistrzów uplasowało się na III miejscu w Polsce w zawodzie technik rolnik. W  2017r. znalazło się na I miejscu w powiecie sierpeckim, 18 na Mazowszu, 165 w Polsce, uzyskując tytuł Srebrnego Technikum.  Rok 2018r. przyniósł I miejsce w powiecie, 32 na Mazowszu,  276 w Polsce i tym samym tytuł Brązowego Technikum.  Rok 2019 to trzeci rok z rzędu, kiedy to Technikum w Studzieńcu po raz kolejny zajmuje I miejsce w powiecie sierpeckim, 11 na Mazowszu, oraz 87 w Polsce, uzyskując tytuł Złotego Technikum. 

Baza szkoły
Baza dydaktyczna szkoły to odnowione i doposażone w multimedia sale lekcyjne, pracownie językowe, komputerowe. To również wyremontowane i dobrze wyposażone warsztaty szkolne, pracownie gastronomiczne, rolnicze, mechanizacji, spawalnia, stolarnia, ślusarnia, 50 hektarowe gospodarstwo rolne. W ramach pracowni  produkcji zwierzęcej prowadzona jest hodowla trzody chlewnej rasy puławskiej. Stado bierze udział w Programie Ochrony Zasobów Genetycznych Zwierząt Gospodarskich. Szkoła posiada też zaplecze w postaci nowoczesnych pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych. Wszystko to pozwala na wysoką jakość praktycznej nauki zawodu i daje możliwość przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie na miejscu w szkole. Szkoła szczyci się też nowoczesnym internatem o wysokim standardzie z atrakcyjną ofertą na spędzanie czasu wolnego. W listopadzie 2018r. została oddana do użytku pełnowymiarowa hala sportowa wraz z salą fitness, siłownią i zapleczem sanitarnym, pracownia  obsługi konsumenta oraz pomieszczenia księgowości szkolnej, łącznie ponad 1800 m2powierzchni użytkowej.

Pozyskiwanie środków pozabudżetowych
Przy wsparciu organu prowadzącego szkoła chętnie korzysta z pozabudżetowych środków na finansowanie różnorakich działań, m.in. termomodernizacja obiektów szkolnych, ekologiczna kotłownia na pellet drzewny, instalacje solarne dofinansowane z NFOŚiGW, szereg szkoleń zawodowych dla uczniów oraz płatnych staży u pracodawców z POKL 2007-2013 oraz RPO WM 2014-2020. Dzięki pozyskanym środkom możliwa jest organizacja dodatkowych szkoleń dla uczniów, np. kurs carvingu (rzeźbienie w owocach i warzywach), kurs barman-kelner, kurs operatora kombajnów zbożowych i kurs chemizacyjny (stosowania środków ochrony roślin), kurs florystyczny oraz pielęgnacji terenów zieleni. Kursy te kończą się uzyskaniem dodatkowych uprawnień potwierdzonych egzaminem lub certyfikatem.

Współpraca ze środowiskiem lokalnym
Z roku na rok przybywa licznych, wartościowych inicjatyw. Na szczególną uwagę zasługuje organizacja na terenie szkoły po raz kolejny wspólnego przedsięwzięcia ze środowiskiem lokalnym pn. Sierpeckie Dni Rolnika w Studzieńcu. Impreza ta odbywa się pod patronatem MRIRW oraz Marszałka WM i jest doskonałą okazją do podniesienia rangi zawodu rolnika w świadomości polskiego społeczeństwa.
 
ZSCKR w Studzieńcu na Narodowej Wystawie Rolniczej
W dniach 30.11-02.12.2018r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza, która dedykowana była polskiej żywności. Odbywały się liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci. Swoje osiągnięcia zaprezentowały szkoły rolnicze, których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu na wystawie reprezentowali dyrektor Elżbieta Butajło, przedstawiciele kadry pedagogicznej: Dorota Kolbus, Katarzyna Pacek i Andrzej Radwański oraz uczniowie: Żaneta Churska, Justyna Wiśniewska, Kacper Gutowski i Maciej Mocki.
Miłym wydarzeniem dla wszystkich była wizyta na szkolnym stoisku szczególnych gości: Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego, Wiceministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafała Romanowskiego oraz Zastępcy Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w MRiRW Roberta Jakubika.

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe