12 zł od każdego mieszkańca

  • 23.01.2019, 12:01
  • S.K.
12 zł od każdego mieszkańca
Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Mochowo radni przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Radni tuż przed rozpoczęciem obrad uczcili pamięć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Następnie stwierdzono prawomocność i przyjęto porządek obrad. Wójt gminy w wygłoszonym sprawozdaniu poinformował m.in. o podpisaniu umowy na rok 2019 z firmą EMPEGEK Sp. z o. o. w Sierpcu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Mochowo. Dodał również, że obecnie prowadzone jest postępowanie związane z budową targowiska w Mochowie. Zbigniew Tomaszewski poinformował obecnych, że do 14 stycznia do urzędu wpłynęło 9 ofert przetargowych. Podczas V sesji Rady Gminy podjęto również uchwałę w sprawie wyboru metody ustalenia wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty. Przyjęto kwotę 12 złotych od każdego mieszkańca, jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny, oraz wyższą stawkę za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 22 złotych miesięcznie od każdego mieszkańca, jeżeli odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Podano także do publicznej informacji, ze zadłużenie na dzień 30 września 2018 roku z tytułu zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie wynosi ponad 98 tys. zł.

S.K.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe