III Noworoczny Wieczór Teatralny

  • 23.01.2019, 13:02 (aktualizacja 23.01.2019, 13:06)
  • (katia)
III Noworoczny Wieczór Teatralny
„To jest teatr, a teatr jest po to, żeby wszystko było inne, niż dotąd…”

Podczas III Noworocznego Wieczoru Teatralnego, który odbył się 18 stycznia, do późnych godzin wieczornych grały dziecięce i młodzieżowe grupy teatralne działające w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.  „Pierwszy Noworoczny Wieczór Teatralny został zorganizowany z chęci pokazania szerszej publiczności spektakli, nad którymi dzieci i młodzież pracują, czasem przez wiele miesięcy, przychodząc na zajęcia teatralne - mówili dyrektor CKiSz-u Jarosław Żmijewski oraz Kasia Moskal, instruktor ds. teatru - nie sądziliśmy, że wpisze się on w cykliczne imprezy organizowane przez CKiSz, a przede wszystkim miłym zaskoczeniem jest zwiększająca się z roku na rok grupa odbiorców”. 

Rzeczywiście, sala wypełniona była prawie po brzegi, czym, jak podkreślają organizatorzy, często nie mogą się pochwalić nawet profesjonalne teatry. Bilety wyprzedane były prawie w 100 procentach. „Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczamy na zakup strojów i rekwizytów do kolejnych przedstawień - powiedziała nam Kasia Moskal - to duży zastrzyk, zwłaszcza, jeśli chcemy zaopatrzyć się w stroje bardziej wymagające, bardziej ozdobne, czy np. do przedstawień klasycznych, gdzie dbałość o zachowanie szczegółów epoki jest ważna. Do tej pory udało nam się zakupić całkiem pokaźną ilość nowych strojów, choć nadal korzystamy z zasobów, które mają już ponad 25 lat, a w których występowały choćby „Bąble” działające w Domu Kultury w latach dziewięćdziesiątych”.
Podczas wieczoru wystąpiły cztery grupy teatralne: Ładne Kwiatki, Tik-Tak, Pingwiny oraz Złodzieje Oklasków. Tematyka przedstawień była ciekawa i zróżnicowana, począwszy od opowieści o kaczych przygodach w wykonaniu maluchów, przez komediowe perypetie Dinozaura Marvina i posiadaczek niezwykłej szafy, a skończywszy na wymagającym przedstawieniu najstarszej grupy. „Staramy się poruszać w przedstawieniach różną tematykę, często poruszamy się w obrębie tematów i problemów, które dotykają aktorów i widzów bezpośrednio, z którymi stykają się na co dzień. Nie boimy się żadnej formy teatralnej, staramy się wykorzystywać różne środki wyrazu. Mamy nadzieję na kolejne ciekawe przedstawienia i oczywiście liczymy na publiczność. To ważne dla dzieci i młodzieży, że ich praca jest doceniona, że mogą się pokazać rodzinie, nauczycielom i kolegom” - powiedziała pani Kasia. 

(katia)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe