LO Kadet

  • 30.01.2019, 08:17
  • LO Sierpc
LO Kadet fot. LO Sierpc
23 stycznia 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. mjra Henryka Sucharskiego odbył się turniej wiedzy i umiejętności LO KADET. W tym roku motywem przewodnim były pirackie potyczki. 

Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze szkół w: Sierpcu, Bledzewie, Łukomiu, Mochowie, Ligowie, Bożewie i Szczutowie. Dla uczestników zabawy przygotowano pirackie zadania opatrzone hasłami: 
- Piracie, bądź bystry!
- Piracie, bądź odważny w słowie!
- Piracie, pokonuj bariery!
- Piracie, licz na siebie!
- Piracie, ryzykuj!
- Piracie, bądź sprawny!
Zadania te związane były ze szkolnymi przedmiotami nauczania. Był to sprawdzian wiedzy z geografii, historii, języka polskiego, języka angielskiego, języka niemieckiego, matematyki, chemii oraz biologii. Oceniano także sprawność fizyczną adeptów na piratów. Uczestnicy zabawy zbierali nie tylko punkty za poszczególne konkurencje, ale również elementy szyfru, dzięki którym odnaleźli potem skarb ukryty na terenie LO. 
W rywalizacji międzyszkolnej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum Miejskiego w Sierpcu, drugie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie, a trzecie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łukomiu. Uczniowie z Łukomia otrzymali także nagrodę specjalną za zebranie największej ilości elementów pirackiego szyfru.
Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa, zaś nauczyciele podziękowania, które wręczyli starosta i wicestarosta.

LO Sierpc

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe