Piłka młodzieżowa

  • 30.01.2019, 08:59
  • Tyrion
Piłka młodzieżowa
Piłkarze naszych seniorskich drużyn z regionu przygotowują się do wznowienia sezonu. Niewiele jeszcze oficjalnie wiadomo o zmianach kadrowych, które najbardziej kibiców interesują. Zatem w tej przerwie zimowej można poświęcić więcej miejsca młodym piłkarzom, dla których w trakcie sezonu piłkarskiego często, niestety, brakuje miejsca na łamach lokalnej prasy. Próbujemy te braki nadrobić. 

Akademia gra
Bardzo intensywnie rok 2019 rozpoczęli młodzi piłkarze Akademii Kasztelana. Trenuje tam kilka roczników i każdy z nich wziął udział w silnie obsadzonych turniejach. Już na początku stycznia młodzież z rocznika 2008/09 wzięła udział w turnieju Respect Cup. Przeciwnikami naszej drużyny były takie zasłużone kluby jak Polonia Warszawa czy Pogoń Szczecin. W tym niezwykle silnie obsadzonym turnieju Kasztelan zajął 5. miejsce, bardzo dobrze prezentując się  i zbierając bezcenne doświadczenie. 
Kolejnym turniejem był Sparta Cup w Brodnicy dla rocznika 2009. Nasza młodzież grała bardzo dobrze, odprawiając z bagażem goli kolejnych rywali. Awans do półfinału był formalnością. Niestety, tu przyszła pechowa porażka, gdzie Kasztelan uległ w rzutach karnych drużynie Poncio Lidzbark. Sierpczanie musieli zadowolić się grą o trzecie miejsce. Tam czekał na nich nie byle jaki rywal bo Olimpia Grudziądz. Po bramce Krystiana Dobiesa Kasztelan zwycięża 1:0 i ostatecznie zajmuje najniższe miejsce na podium tych zawodów.
Warto dodać, iż wspomniany Krystian Dobies został z 13 golami najlepszym strzelcem turnieju, a w naszych szeregach wystąpiła jedyna dziewczyna na turnieju, to jest Oliwia Pietrzykowska. 
13 stycznia swoje umiejętności piłkarskie mogli zademonstrować chłopcy z rocznika 2010. Udali się oni na turniej do Płocka, Sparta CUP. Tam rozgrywano mecze w systemie mecz i rewanż, a organizatorzy nie prowadzili statystyk i tabeli zwycięzców, stawiając na zabawę a nie rywalizację. Wygrywali wszyscy jako uczestnicy. Nasza drużyna, którą w tym turnieju prowadził Jacek Szychowski, zaprezentowała się bardzo dobrze, uzyskując wyniki: Sparta Płock II – Kasztelan 0:4 i 0:3, Kasztelan-Wisła Toruń 1:1 i 1:1, Polonia Radzanowo-Kasztelan 2:1 i 1:0, Soccker Słupno-Kasztelan 3:0 i 0:1, Kasztelan-Sparta Płock I 3:0 i 1:0. Jak widać, turniej udany i gdyby podliczono punkty, nasza drużyna byłaby w ścisłej czołówce.
Rocznik 2010 wziął również udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy Słupno. Drużyna Kasztelana wystąpiła w składzie: Sebastian Czaja, Mateusz Rudyk, Łukasz Rudyk, Bartosz Krzywkowski, Michał Piasecki, Dominik Nowalski, Dawid Prątnicki, Szymon Żuchowski, Oliwa Pietrzykowska, Marcel Szymański.  Turniej ten był niezwykle emocjonujący i Kasztelan zaprezentował się w nim bardzo udanie, remisując m.in. z Królewskimi Płock 1:1 czy też z Wisłą Płock 3:3. Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie wybrano Oliwię Pietrzykowską, która zdobyła w Słupnie dwa gole. 
Młodzi piłkarze z Sierpca reprezentujący barwy Akademii Kasztelana udowadniają, że mieszkając i trenując w stosunkowo niewielkim mieście, jakim jest nasz Sierpc, potrafią grać jak równy z równym ze znacznie większymi klubami, mającymi lepsze zaplecza i możliwości. Za nasze dzieci trzeba trzymać kciuki, iż w dobie komputerów i nowych technologii chcą uprawiać sport i budować  wspólnotę z rówieśnikami.

Tyrion

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe