Karta podatkowa

  • 06.02.2019, 08:18
  • opr. red.
Karta podatkowa
W sierpeckim Urzędzie Skarbowym miało miejsce spotkanie pracowników Urzędu z przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych i przedstawicielem podatników prowadzących działalność gospodarczą w zakresie handlu. Tematem spotkania było: „Omówienie i ustalenia obowiązujących stawek karty podatkowej dla podatników handlowców i podatników rzemieślników na 2019 rok.” 

W spotkaniu wzięli udział: Monika Jarzębska– naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu, Małgorzata Olszewska – kierująca Wieloosobowym Stanowiskiem ds. Orzecznictwa, Monika Madejska – starszy kontroler skarbowy, Stanisław Kaczorowski     – starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Sierpcu, Katarzyna Klimek – kierownik Cechu Rzemiosł Różnych w Sierpcu, Mariusz Mirosławski     – przedstawiciel podatników prowadzących działalność gospodarczą w zakresie handlu.
Panie Małgorzata Olszewska i Monika Madejska przedstawiły wyniki analizy wysokości stawek karty podatkowej wynikających z wydanego w dniu 30 listopada 2018r. Obwieszczenia Ministra Finansów z dnia 23 listopada 2018r. w sprawie stawek karty podatkowej, kwoty, do której można wykonywać świadczenia przy prowadzeniu niektórych usług z wyjątkiem świadczeń dla ludności (…), obowiązujących w 2019 r. oraz poinformowały o zmianach w przepisach. Przybyłym na spotkanie gościom przedstawiono propozycję przygotowanych na 2019 rok podwyższonych stawek podatku z tytułu karty podatkowej dla: usług w zakresie handlu detalicznego żywnością, wyrobami tytoniowymi oraz kwiatami; usług w zakresie handlu artykułami nieżywnościowymi; gastronomii.
        Proponowane stawki karty podatkowej dla ww. grup przedsiębiorców zostały podwyższone o 1,7% w stosunku do stawek ustalonych w 2018 roku. Podwyżka związana jest ze stopą inflacji utrzymującą się w 2018r. na poziomi około 1,7% i jest ona adekwatna do wskaźnika wzrostu wszystkich stawek karty podatkowej zawartych w Obwieszczeniu Ministra Finansów z dnia 23 listopada 2018 r. określonych na 2019r. Zaproszeni gości wyrazili zgodę na podwyższenie stawek o 1,7% w stosunku do stawek karty w 2018 r. dla usług w zakresie handlu i gastronomii.   
       Następnie wywiązała się dyskusja na omawiane tematy oraz na temat deklaracji rocznych składanych za 2018 r. za pomocą platformy e-PIT. Naczelnik Urzędu Skarbowego w Sierpcu przedstawiła ogólne zasady i zalety korzystania przez podatników z rozliczenia zeznań PIT-37 i PIT-38 za pomocą usługi Twój e-PIT. 

 

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe