Wesołe Podlesie

  • 06.02.2019, 08:40 (aktualizacja 06.02.2019, 08:41)
  • TL
Wesołe Podlesie
Niedziela 3 lutego była szczególnym dniem dla społeczności Podlesia w gminie Szczutowo. W tym dniu odbyła się uroczystość Dnia Babci i Dziadka połączona z zabawą choinkową. Było radośnie, wesoło, a momentami wzruszająco. 

Uroczystość przygotowały panie ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wesołe Podlesianki. Zaczęła się ona od występów najmłodszych mieszkańców wioski Podlesie. Były piosenki, wiersze i życzenia, które kierowali do swoich dziadków. Po występie wszystkie babcie i dziadkowie otrzymali od wnucząt upominki i uściski. Był to dość podniosły i wzruszający moment, gdyż nawet najtwardszym dziadkom pojawiła się łza w oku, czuli się docenieni przez ukochane wnuczęta. Następnie krótko do organizatorów zwrócił się obecny na spotkaniu wójt gminy Szczutowo Andrzej Twardowski, dołączając się do życzeń i podkreślając, że ma wielki szacunek do organizatorów tej uroczystości, gdyż w innych miejscowościach o takie akademie dbają głównie nauczyciele w szkołach, a w tym przypadku sami mieszkańcy fantastycznie się organizują. Po części oficjalnej był słodki poczęstunek dla wszystkich, a po kilku chwilach w sali pojawił się długo wyczekiwany gość, czyli św. Mikołaj, który dzięki wsparciu sponsorów wręczył wszystkim dzieciom słodkie paczki. Później rozpoczęła się zabawa taneczna, w której wzięli udział zarówno dzieci, jak i dorośli. W wielu przypadkach „choinki” kończą się wraz z odejściem św. Mikołaja. Tutaj zabawa trwała jeszcze kilka godzin. Ten wspólnie spędzony czas pozwala na integrację mieszkańców, rozmowy i zabawę. Takich inicjatyw jest niestety coraz mniej, dlatego organizatorom i mieszkańcom Podlesia należą się wielkie słowa uznania.

TL

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe