7 stref

  • 06.02.2019, 08:50
  • opr. red.
7 stref Fot. Starostwo Powiatowe
Na terenie powiatu powstało siedem stref nektarodajnych, a wszystko dzięki współpracy Urzędu Gminy Sierpc i Urzędu Gminy Szczutowo z Fundacja „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem” i dofinansowaniu z WFOŚiGW w Warszawie. 

Strefy składają się z dwóch hoteli dla owadów zapylających oraz 140 drzew i krzewów nektarodajnych. W ostatnich latach populacja tych owadów wyraźnie się zmniejszyła, wpływ na ten stan ma wiele czynników, poczynając od zmiany klimatu po chemizację rolnictwa. Projekt ma na celu ochronę środowiska pszczół i innych owadów zapylających. Powstałe na terenie powiatu sierpeckiego strefy znajdują się przy Szkołach Podstawowych w Borkowie Kościelnym, Bledzewie, Goleszynie, Sudragach, Szczutowie, Gójsku oraz przy Publicznym Przedszkolu w Studzieńcu.  Koordynatorem projektu jest Małgorzata Korpolińska. 

opr. red.
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe