„3majmy się zdrowo - czyste powietrze obowiązkowo”

  • 20.02.2019, 09:10
  • opr. red. 
„3majmy się zdrowo - czyste powietrze obowiązkowo”
Fundacja Edu-Inicjatywa od kilu lat angażuje młodzież i dorosłych w działania społeczne. Tym razem fundacja zachęca do udziału w projekcie „SMOG- Mieszkańcy Sierpca Myślą o Smogu Globalnie”.

Projekt skierowany jest do szkół i przedszkoli z terenu Sierpca. Fundacja zachęca przyłączenia się do konkursu dotyczącego wpływu smogu na zdrowie „3majmy się zdrowo - czyste powietrze obowiązkowo”. Konkurs ten jest częścią kampanii edukacyjnej realizowanej przez Urząd Miasta w Sierpcu we współpracy z Fundacją Edu – Inicjatywa oraz Sierpeckim Alarmem Smogowym. Projekt ma za zadanie mobilizować dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców oraz całe społeczności szkolne do działania na rzecz promocji czystego powietrza. Chcąc wziąć udział w konkursie, wystarczy stworzyć zespół aktywnych uczniów lub przedszkolaków, którzy pod przewodnictwem jednego nauczyciela/wychowawcy będą realizować zadania konkursowe.
Dla zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Uroczysty finał konkursu z wręczeniem nagród i dyplomów odbędzie się 10 maja w sali kinowej Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu.

 

Ważne
Ważną częścią Waszego udziału w konkursie jest promowanie wśród lokalnej społeczności zasad dbałości o stan powietrza, właściwego palenia w piecach oraz informowanie o źródłach zanieczyszczeń i szkodliwości smogu na zdrowie ludzi, w szczególności choroby nowotworowe, układu krwionośnego i oddechowego oraz przedwczesne zgony. Dlatego tak istotne jest, abyście przed podjęciem działań konkursowych rozpropagowali swój zespół w szkole, w rodzinie, wśród koleżanek i kolegów, a także informowali o tym, co będziecie robić i dlaczego Wasze działania są ważne. Nagrody czekają na te zespoły, które najlepiej zrealizują wszystkie zadania konkursowe.

opr. red. 
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe