Plan zagospodarowania i worywanie

  • 20.02.2019, 09:18
  • SK
Plan zagospodarowania i worywanie
Podczas VI sesji Rady Gminy Mochowo 15 radnych procedowało m.in. nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Jednak zanim podjęto głosowanie, radni musieli nanieść poprawki do przygotowanych projektów uchwał.

Z pracy wójta
Zbigniew Tomaszewski, wójt gminy, poinformował m.in., że  w temacie zamówień publicznych zostało unieważnione postępowanie na przebudowę targowiska w miejscowości Mochowo. Do końca tygodnia zostanie ponownie uruchomiona procedura wyboru wykonawcy. Na tę chwilę zgłosiło się 9 wykonawców, ale żaden z nich nie podjął działań, żeby dostarczyć niezbędną dokumentację, w związku z czym przetarg został unieważniony. Trwa również ocena formalnoprawna ofert, które wpłynęły w odpowiedzi na zamknięcie i rekultywację składowiska odpadów w miejscowości Gozdy. W wyznaczonym terminie wpłynęło 18 ofert. 

Procedowali nad...
Aż trzy punkty porządku obrad dotyczyły miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dotyczyły one części obrębów Bożewo, Bożewo Nowe, Cieślin, Koroszczyn, Ligowo, Ligówko, Łukoszyno Biki, Malanowo Stare, Mochowo, Mochowo Nowe, Mochowo Parcele, Zglenice Budy, Zglenice Małe, Żurawin w gminie Mochowo. Wyjątkowo podczas VI sesji Rady Gminy Mochowo przygotowane projekty uchwał zawierały sporo błędów. Zanim radni oddali głos, musieli nanieść poprawki. 
Ponadto radni przyjęli projekty uchwał w sprawie zmiany Uchwały budżetowej na rok 2019 oraz Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019 -2035. Procedowano także nad projektem uchwały w sprawie zatwierdzenia planu pracy Komisji Rewizyjnej oraz planów pracy pozostałych komisji na rok 2019.

Wolne wnioski
Głos zabrała radna Marta Kacperska, która zwróciła się do wójta gminy z prośbą o interwencję w sprawie uregulowania dróg. Radna zaznaczyła, że nie chodzi jej o wykonanie w formie geodezyjnej, ponieważ drogi posiadają wkopane słupki graniczne, ale żeby przywołać do porządku niesfornych rolników, którzy worują się w pas drogowy. Radna dodała, że wystarczy pracownik z urzędu, który pojedzie i wymierzy poprawny pas drogi. Pani Marta dodała, że problem zgłaszała od września minionego roku, ale brak reakcji ze strony urzędu doprowadził do napisania przez radną interpelacji. Kolejny wniosek dotyczył rolnika, który ogrodził się drzewkami w części będącej poza granicami jego posesji. Radnej zależy, żeby te problemy rozwiązać w sposób nienarażający gminę na dodatkowe koszty finansowe. Ponadto zwróciła uwagę wójta na stan drogi w miejscowości Kapuśnik, w kierunku Sierpca. Stan drogi jest opłakany i wymaga natychmiastowego remontu.
Wójt zapewnił, że problem worywania się w pasy drogowe jest nagminny. Na terenie gminy drogi są uregulowane. Zapewnił, że gmina wystosuje odpowiednie pisma do rolników, którzy worują się w pasy drogowe. Dodał, że należy dbać o to, co należy do gminy. Dodał, że nie można pozwalać na to, że droga, która jest wytyczona i ma pas 8-metrowy, robi się 4-metrowa. Gmina będzie interweniowała w tej sprawie. Dodatkowo odnośnie drogi w kierunku Sierpca z miejscowości Kapuśnik gmina wystosuje odpowiednie pismo do wójta gminy Sierpc.

SK

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe