Dotacja dla „SENIOR+”

  • 20.02.2019, 10:29 (aktualizacja 20.02.2019, 10:31)
  • opr. red.
Dotacja dla „SENIOR+” fot. Starostwo Powiatwe w Sierpcu 
Powiat sierpecki dzięki przystąpieniu do konkursu i złożeniu oferty do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie  otrzymał  dotację z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację zadania publicznego w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Tegoroczne dofinansowanie zostanie przeznaczone na realizację Modułu II, który daje możliwość pozyskania środków na funkcjonowanie wcześniej utworzonych placówek. Kwota otrzymanego dofinansowania to 72000,00zł.
Na stronie powiatu czytamy: Dzienny Dom „Senior+” funkcjonuje w strukturach Domu Pomocy Społecznej w Szczutowie w budynku zlokalizowanym w Szczutowie przy ul. 3 Maja 116. Rozpoczął działalność 30 grudnia 2015 roku i zapewnia miejsca dla nieaktywnych zawodowo seniorów w wieku 60+, którzy zamieszkują na terenie powiatu sierpeckiego. Placówka zapewnia ofertę usług w dni robocze od poniedziałku do piątku. Można skorzystać z terapii zajęciowych (kulinarne, plastyczne, krawiecko-dziewiarskie i ogrodnicze), pomocy psychologicznej, zajęć aktywności ruchowej,  zajęć sportowo – rekreacyjnych (w tym nordic walking), zajęć tanecznych, muzykoterapii. Na miejscu znajduje się także pracownia rehabilitacyjna, terapeutyczna, pokoje spotkań, odpoczynku, kuchnia.
Formularze zgłoszeniowe można uzyskać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, w siedzibie Dziennego Domu „Senior+” w Szczutowie oraz w gminnych ośrodkach pomocy społecznej.

opr. red.

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe