Spotkanie Noworoczne [WIDEO]

  • 20.02.2019, 10:40 (aktualizacja 20.02.2019, 10:45)
  • MaK
Spotkanie Noworoczne [WIDEO] fot. SK
Tradycją stała się już organizacja Spotkania Noworocznego Burmistrza Sierpca, podczas którego burmistrz Perzyński nie tylko dokonuje podsumowania minionego roku, przedstawia plany na rok bieżący, ale również w sposób szczególny dziękuje tym osobom i instytucjom, które w sposób pośredni lub bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju naszego miasta. 

Z tego właśnie względu, w piątek 15 lutego br. do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki przybyło wielu znamienitych gości – przedstawicieli sejmiku województwa mazowieckiego, urzędu marszałkowskiego, starostwa, samorządowców, przedstawicieli lokalnych firm, stowarzyszeń, parafii, służb mundurowych, dyrektorów placówek oświatowych, kulturalnych, radnych oraz wielu innych gości. W sumie w Spotkaniu Noworocznym udział wzięło ponad 200 osób.
Spotkanie rozpoczęło się uroczystym polonezem w wykonaniu LZA Kasztelanka. Następnie minutą ciszy uczczono pamięć premiera Jana Olszewskiego. 

Jako pierwszy głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Dariusz Malanowski, który podziękował radnym poprzedniej i obecnej kadencji za zaangażowanie i ogromny wysiłek włożony w rozwój naszej „Małej Ojczyzny”. Słowa podziękowania skierował także pod adresem wszystkich, którzy reprezentują różne sfery działalności społeczno-gospodarczej, sprawiając, że nasze miasto z roku na rok zwiększa swój społeczny, gospodarczy i kulturalny dorobek. Dariusz Malanowski nie omieszkał także podziękować przedstawicielom starostwa za współpracę.

Dla naszej „Małej Ojczyzny” warto odłożyć podziały i wspólnymi siłami budować lepszą przyszłość w naszym rodzinnym Sierpcu – stwierdził w podsumowaniu pan przewodniczący.

Z uwagi na trwającą w tym dniu żałobę narodową występy artystyczne zostały mocno ograniczone. Zgromadzeni wysłuchali dwóch utworów o charakterze patriotycznym w wykonaniu Julii Mikołajczyk oraz Katarzyny Moskal.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna podsumowująca dokonania samorządu, którą poprowadził burmistrz Jarosław Perzyński. Goście mieli okazję dowiedzieć się m.in. o ponad 50 uroczystościach związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości, które odbyły się w minionym roku. Burmistrz wspomniał także o dożynkach wojewódzkich, które miały miejsce na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej. Kulminacją obchodów było odsłonięcie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Burmistrz serdecznie podziękował inicjatorom projektu – Towarzystwu Patriotycznemu Ziemi Sierpeckiej „Pamięć i Prawda”. Jarosław Perzyński poinformował także o działaniach w ramach Kongresu Młodego Samorządu, gdzie około 80 młodych burmistrzów zgromadzonych wokół powyższego projektu wymienia się ze sobą doświadczeniami, promując jednocześnie swoje miasta. 
W kwestii inwestycji rok 2018 można zaliczyć do zdecydowanie udanych. Powstały m.in. Podwórko Nivea, boisko wielofunkcyjne przy Gimnazjum Miejskim (współfinansowane ze środków ministerstwa sportu), rozpoczęto remont elewacji Szkoły Podstawowej nr 3. Ponadto rozpoczęto rozbudowę i modernizację Miejskiej Oczyszczalni Ścieków. Na potrzeby tej inwestycji udało się pozyskać kwotę ok. 10 mln zł. ze środków unijnych. Ale to nie wszystko! W listopadzie ubiegłego roku udało się pozyskać dodatkowe 4 mln zł. na rozbudowę kanalizacji sanitarnej. To znakomita wiadomość dla mieszkańców ulic Kolejowej, Sempołowskiej, Targowej i Bema. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku powyższe ulice zostaną przyłączone do miejskiej kanalizacji. W ramach projektu „Aktywny rodzic” rozpoczęto prace modernizacyjne pomieszczeń po dawnym Przedszkolu nr 2 w celu przystosowania ich na potrzeby żłobka. Docelowo w żłobku od sierpnia br. ma przebywać 24 dzieci. Niewątpliwie najbardziej spektakularnym przedsięwzięciem był w minionym roku sierpecki stadion. Łączna kwota inwestycji wyniosła około 11 mln zł, z czego około 2 mln udało się pozyskać ze środków ministerstwa sportu, do czego przyczynił się poseł Waldemar Olejniczak. Na zakończenie podsumowania 2018 roku burmistrz pokrótce przedstawił także prace związane z poprawą jakości chodników, parkingów i dróg. 
W dalszej części prezentacji Jarosław Perzyński przedstawił osiągnięcia związane z poprzednią kadencją (lata 2014-2018). Zgromadzeni dowiedzieli się m.in., że majątek miasta w ciągu pięciu lat wzrósł dwukrotnie. Obecnie szacowany jest ona na kwotę 200 mln złotych.
W kwestii inwestorów burmistrz poinformował mi.n. o stworzeniu oddziału firmy kosmetycznej, która zatrudnia obecnie kilkadziesiąt osób. Ponadto zaprezentował wizualizację zagospodarowania terenów obecnego dworca PKS, który swym wyglądem „straszy” od wielu lat. Jak się okazuje, firma JP Development zakupiła ten obszar i planuje zrealizować nowoczesne centrum handlowe z miejscami na przystanki autobusowe, poczekalnią i toaletami. Jarosław Perzyński zaprezentował także nazwę nowego inwestora, który planuje rozpocząć działalność na terenie naszego miasta. To ogólnopolska sieć sklepów Dino, która zamierza stworzyć w Sierpcu Centrum Logistyczne. W tym miejscu Jarosław Perzyński zwrócił się z gorącym apelem do starosty Mariusza Turalskiego, by ten wspomógł starania miasta.
Na zakończenie prezentacji burmistrz, podobnie jak przewodniczący Rady Miasta, serdecznie podziękował za współpracę radnym obecnej i poprzedniej kadencji oraz pracownikom  podległych urzędów.

Spośród zaproszonych gości głos zabrał m.in. wspomniany już starosta sierpecki Mariusz Turalski, który w krótkim wystąpieniu zadeklarował chęć współpracy z miastem na rzecz stolicy naszego powiatu. Podkreślił, że nadarza się ku temu niesamowita okazja.
Starosta z Sierpca, wicestarosta z Sierpca, burmistrz z Sierpca.... Jak nie teraz, to kiedy? - podkreślił włodarz powiatu, mając na myśli okoliczności sprzyjające rozwojowi Sierpca.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy udali się do sali lustrzanej, by tam w luźnej atmosferze prowadzić rozmowy, dzielić się spostrzeżeniami i planować dalsze działania.

 

MaK

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe