Zmiany w uchwale budżetowej 2019 [WIDEO]

  • 27.02.2019, 09:00
  • SK
Zmiany w uchwale budżetowej 2019 [WIDEO] wideo Urząd Miejski w Sierpcu
21 lutego radni podczas VII nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej Sierpca poddali pod głosowanie uchwałę w sprawie zmian uchwały budżetowej na rok 2019.

W zwołanej na wniosek burmistrza Jarosława Perzyńsiego sesji udział wzięło 12 radnych.
Obrady odbyły się w związku z wnioskiem złożonym 14 lutego przez dyrektor Miejskiej  Bliblioteki, z którego wynika, że Miejska Biblioteka prosi o zmianę klasyfikacji budżetowej dotacji celowych, a dokładnie mówiąc, zmiany nazwy zadań. Dydrektor biblioteki przy projekcie budżetu wprowadziła zadania pod nazwą infrastruktura biblioteki i e-biblioteka. Na pierwszą przeznaczono 154 tys. zł, a na drugą 29 tys. zł. W związku z tym, że została podpisana umowa z jednostką wdrażania środków unijnych, której biblioteka jest partnerem, musi nastapić zmiana, która dotyczy zmiany klasyfikacji z wydatków bieżących na wydatki majątkowe. 
Podobnie jest w drugim przypadku, gdzie umowę podpisano z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Poza tym Zarząd Osiedla nr 3 wpłacił do budżetu kwotę ponad 1000 zł, dlatego też dochody miasta zwiększono. 
Ponadto  dokonano zmiany klasyfikacji budżetowej w zwiazku z dotacją celową w kwocie ponad 4 tys. zł, oraz w związku z otrzymaną dotacją z Ministerstwa, mowa o budowie stadionu i kwocie 751 tys. zł . Wszystkie powyższe zmiany dotyczą zmian w uchwale po stronie dochodów miasta.
Po stronie wydatków zmiany dotyczą m.in. zmniejszenia planu wydatków o kwotę 6 tys. zł, którą przeznaczono na koszty egzekucyjne, jakie ponosi miasto w związku z wysyłaniem upomnień do podatników. Zmniejszono także wydatki o kwotę 1 tys. zł i przeznaczono na koszty postępowania sądowego i prokuratorskiego ( mowa o zabezpieczeniu środków na wpisy do ksiąg wieczystych), oraz przeznaczono 32 tys. na zakup artykułów remontowych. 
Pozostałe zmiany budżetowe dotyczą oświaty. Podczas głoswania radni stosunkiem 11 głosów za oraz jednym wstrzymującym się przyjęli uchwałę.

 

SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe