Punkty karne

  • 27.02.2019, 09:08
  • opr. SK
Punkty karne
Niemal 362 tysiące osób sprawdziło w ubiegłym roku swoje punkty karne bez wizyty na komisariacie, bez stresu i zakłopotania. Każdy, kto nie ma pewności, ile punktów karnych ma koncie, może również zrobić to teraz.

Możliwe jest to dzięki systemowi CEPiK2.0, który umożliwia dostęp do aktualnych danych z ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego. Sprawdzenie punktów karnych przez Internet jest bardzo proste – to tylko 4 krótkie kroki. Podstawa – musisz mieć Profil Zaufany. Potem kolejno wejść na stronę obywatel.gov.pl, wybrać kategorię „Kierowcy i pojazdy”, a następnie „Sprawdź swoje punkty karne”. Po przeniesieniu na stronę Profilu Zaufania należy zalogować się na swoje konto. Przy ostatnim kroku system automatycznie przekieruje Cię z powrotem do serwisu obywatel.gov.pl, a na ekranie wyświetli się informacja o punktach karnych. Wszystkie dane można pobrać w formacie PDF i wydrukować. Taki wydruk ma jedynie charakter informacyjny – nie jest dokumentem urzędowym. W związku z tym urząd może go nie uznać – np. jako dowodu w sprawie.

opr. SK
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe