Przygotowania pełną parą

  • 27.02.2019, 12:31
  • TL
Przygotowania pełną parą
Kolejny tydzień przygotowań do sezonu drużyn z naszego powiatu.

Kasztelan Sierpc
Kasztelan wraca do domu, można by rzec. Od tego tygodnia zawodnicy mogą trenować na nowym boisku i w sobotę rozegrali na nim pierwszy sparing. Rywalem była drużyna Kryształu Glinojeck, jednak to „piwosze” byli o klasę lepsi i wygrali 3:0. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Dawid Klepczyński, Damian Kotkiewicz i powracający po długiej kontuzji Michał Dzięgielewski. Trener Artur Wyczałkowski bardzo cieszy się, że do zdrowia i treningów wracają powoli zawodnicy kontuzjowani w trakcie rundy jesiennej. Michał Dzięgielewski wznowił już przygotowania, Bartosz Wiśniewski i Marcin Mroczkowski właśnie je zaczynają. Ponadto z drużyną trenuje dwóch zawodników: Filip Orłowski i Bartłomiej Błachnio. Ci zawodnicy, jeśli dołączą do kadry sierpczan, powinni być wzmocnieniem Kasztelana w bardzo ważnej rewanżowej rundzie. Na wiosnę barw naszego klubu ma bronić również Piotr Zieliński, który otrzymał zgodę macierzystego klubu Wisły Płock na dalsze „wypożyczenie” do Sierpca. Do sztabu drużyny dołączył również Robert Bandosz, który zająć ma się przygotowaniem fizycznym zawodników. W Kasztelanie widać nie poddają się i podejmują rękawicę w walce o utrzymanie się w IV lidze. 
W meczu z Kryształem Glinojeck Kasztelan zagrał w następującym składzie: P.Zieliński, J.Kułaga, W.Mazurowski, B.Błachnio, A.Ambrochowicz, D.Klepczyński, D.Koryto, B.Śmigrodzki, A.Żuchniewicz, D.Mitura, D.Kotkiewicz. Grali ponadto: M.Dzięgielewski, F.Orłowski, Ł.Paczkowski, J.Sobczak, S.Krajewski, Ł.Pniewski oraz M.Olszewski.

Orzeł Goleszyn 
Orzeł na mecz sparingowy wybrał się do Płocka na „Stoczniowiec”, gdzie zmierzył się z Wisłą Nowy Duninów. Drużyna z naszego regionu nie dała żadnych szans rywalom, rozbijając ich aż 10:2. Bramki w tym spotkaniu zdobywali:  4x Biegański, 2x Domeradzki, Rutkowski, Krajenta, Ziemczyk, Wojciechowski. Widać, że forma strzelecka drużyny z Goleszyna z meczu na mecz rośnie. Kilka numerów naszej gazety wcześniej informowaliśmy, że zawodnicy Kasztelana Marcin Rokicki i Łukasz Betlejewski zakończyli swoją przygodę z piłką. Jak się okazuje, trenują oni w drużynie Orła, jednak czy ostatecznie wzmocnią drużynę z Goleszyna w nadchodzącej rundzie, przekonamy się wkrótce, gdyż do początku sezonu pozostało coraz mniej czasu.  
Skład Orła: zawodnik testowany - Rutkowski, Szczepkowski, Nowak, Krajenta, Borowski, Domeradzki, Ziemczyk, zawodnik testowany, Wojciechowski, Biegański. 
Grali także: Kotecki, Pruszkowski, Kurkiewicz.

Pogoń Słupia
Nie próżnowała w weekend ekipa Pogoni Słupia, która zmierzyła się w sparingu ze Spójnią Mała Wieś. Po ciekawym meczu lepsi okazali się zawodnicy naszej drużyny, którzy wygrali 5:3, mimo iż do przerwy przegrywali 1:2. Do siatki rywali z Małej Wsi trafiali: zawodnik testowany, Łęcki, Mysielski, Szczepanski (k), Skrobiński. Pogoń wystąpiła w składzie: Ar.Grabowski, Figielski, Łęcki, zawodnik testowany, Bońkowski, J.Sobczak, Różański, Sawicki, Florkowski, Ad.Grabowski, zawodnik testowany. Ponadto grali: Mysielski, M.Sobczak, Szczepański, Skrobiński, zawodnik testowany. W drugiej połowie Pogoń zmarnowała kilka wybornych okazji strzeleckich, w tym rzut karny. 

Skrwa Łukomie
Drużyna z Łukomia zagrała w niedzielę ze swoją imienniczką ze Skrwilna, pokonując ją 5:4. Ci, co wybrali się na ten mecz, również nie żałowali, bo gra była otwarta, stąd aż 9 goli. Bramki dla Łukomia zdobywali: Jastrzębski x2, Brzoza, Atman, P.Sadowski. Drużyna z gminy Rościszewo wystąpiła w składzie: Piankowski, D.Wolak, Ma.Beksa, Mi.Beksa, J.Beksa, Kalinowski, P.Karczewski P.Sadowski, Jastrzębski, Brzoza i Atman. Ponadto na murawie pojawili się: A.Pesta, C.Karczewski, M.Wolak, Sowinski, Kaczmarczyk. 

TL
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu SIERPC24 z siedzibą w Sierpcu jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe